Raadspensionarissen

Zeventien Provincien

Graafschap Holland

 

 

Barthout van Assendelft

1480-1489

     
 

Jan Bouwensz

1489-1494

     
 

Barthout van Assendelft

1494-1497

     
 

Frans Coebel van der Loo

1500-1513

     
 

Albrecht van Loo

1513-1524

     
 

Aert van der Goes

1525-1544

     
 

Adriaen van der Goes

1544-1560

     
 

Jacob van den Eynde

1560-1568

     

 Republiek der Zeven verenigde Nederlanden

Gewest Holland

Zeeland

 

Paulus Buys

1572-1585

 

Christoffel Roels

1578-1597

 

Johan van Oldenbarnevelt

1586-1619

 

Johan van de Warck

1599-1614

 

Andries de Witt

1619-1621

 

Bonifacius de Jonge

1615-1625

 

Anthonie Duyck (of Anthonis Duyck)

1621-1629

 

Johan Boreel

1625-1629

 

Jacob Cats

1629-1631

 

Boudewijn de Witte

1630-1641

 

Adriaan Pauw

1631-1636

 

Cornelis Adriaansz. Stavenisse

1641-1649

 

Jacob Cats

1636-1651

 

Johan de Brune

1649-1658

 

Adriaan Pauw

1651-1653

 

Adriaan Veth

1658-1663

 

Johan de Witt

1653-1672

 

Pieter de Huybert

1664-1687

 

Gaspar Fagel

1672-1688

 

Jacob Verheije

1687-1718

 

Michiel ten Hove

1688-1689

 

Caspar van Citters

1718-1734

 

Anthonie Heinsius

1689-1720

 

Dignus Francois Keetlaer

1734-1750

 

Jacob van Hoornbeek (of Isaäc van Hoornbeek)

1720-1727

 

Johan Pieter Recxstoot

1751-1756

 

Simon van Slingelandt

1727-1736

 

Jacob du Bon

1757-1760

 

Anthonie van der Heim

1737-1746

 

Wilhem van Citters

1760-1766

 

Willem Buys

1746

 

Adriaan Steengracht

1766-1770

 

Jacob Gilles

1746-1749

 

Johan Marinus Chalmers

1770-1785

 

Pieter Steyn

1749-1772

     
 

Pieter van Bleiswijk

1772-1787

 

Laurens Pieter van de Spiegel

1785-1787

 

Laurens Pieter van de Spiegel

1787-1795

 

Willem Aarnoud van Citters

1788-1795

Voorzitters van de Eerste en Tweede Nationale Vergadering van de Bataafse Republiek.

 

1 maart 1796 - 17 maart 1796

Pieter Paulus

 

17 maart 1796 - 2 april 1796

Pieter Leonard van de Kasteele (1748-1810)

 

2 april 1796 - 18 april 1796

Albert Johan de Sitter (1748-1814)

 

18 april 1796 - 2 mei 1796

Jan Bernd Bicker (1746-1812)

 

2 mei 1796 - 17 mei 1796

Daniël Cornelis de Leeuw (1747-1834)

 

17 mei 1796 - 30 mei 1796

Rutger Jan Schimmelpenninck

 

30 mei 1796 - 13 juni 1796

Joan Arend de Vos van Steenwijk (1746-1813)

 

13 juni 1796 - 27 juni 1796

Jacob George Hieronymus Hahn

 

27 juni 1796 - 11 juli 1796

Paulus Hartog (1735-1805)

 

11 juli 1796 - 25 juli 1796

Willem Aernout de Beveren

 

25 juli 1796 - 8 augustus 1796

Ludovicus Timon de Kempenaer (1752-1812)

 

8 augustus 1796 - 22 augustus 1796

Jan Pieter van Wickevoort Crommelin (1763-1837)

 

22 augustus 1796 - 5 september 1796

Paulus Emmanuel Anthony de la Court (1760-1848)

 

5 september 1796 - 19 september 1796

Jacob Jan Cambier (1756-1831)

 

19 september 1796 - 3 oktober 1796

Jacobus Kantelaar (1759-1821)

 

3 oktober 1796 - 17 oktober 1796

Tammo Adriaan ten Berge (1756-1830)

 

17 oktober 1796 - 31 oktober 1796

Bernardus Blok (1756-1818)

 

31 oktober 1796 - 14 november 1796

Gerrit David Jordens

 

14 november 1796 - 28 november 1796

Abraham Gijsbertus Verster (1751-1841)

 

28 november 1796 - 12 december 1796

IJsbrand van Hamelsveld (1743-1812)

 

12 december 1796 - 27 december 1796

Cornelis van Lennep (1751-1813)

 

27 december 1796 - 9 januari 1797

Jan Hendrik Stoffenberg (1749-1838)

 

9 januari 1797 - 23 januari 1797

Lambert Engelbert van Eck (1754-1803)

 

23 januari 1797 - 6 februari 1797

Willem Queysen (1754-1817)

 

6 februari 1797 - 20 februari 1797

Carel de Vos van Steenwijk (1759-1830)

 

20 februari 1797 - 6 maart 1797

Hendrik van Castrop (1736-1806)

 

6 maart 1797 - 20 maart 1797

Meinardus Siderius (1754-1829)

 

20 maart 1797 - 3 april 1797

Cornelis Wilhelmus de Rhoer (1751-1821)

 

3 april 1797 - 18 april 1797

Jan Couperus (1755-1833)

 

18 april 1797 - 1 mei 1797

Jacob Abraham de Mist (1749-1823)

 

1 mei 1797 - 15 mei 1797

Jan Bernd Bicker

 

15 mei 1797 - 29 mei 1797

Rutger Jan Schimmelpenninck

 

29 mei 1797 - 12 juni 1797

Gerard Willem van Marle (1752-1799)

 

12 juni 1797  - 26 juni 1797

Herman Hendrik Vitringa (1757-1801)

 

26 juni 1797 - 10 juli 1797

Johan Herman de Lange

 

10 juli 1797 - 24 juli 1797

Ambrosius Justus Zubli (1751-1820)

 

24 juli 1797 - 7 augustus 1797

Willem Hendrik Teding van Berkhout (1745-1809)

 

7 augustus 1797 - 21 augustus 1797

Scato Trip (1742-1822)

 

21 augustus 1797 - 1 september 1797

Pieter Leonard van de Kasteele

 

1 september 1797 - 18 september 1797

Jan David Pasteur (1753-1804)

 

18 september 1797 - 2 oktober 1797

Adrianus Ploos van Amstel (1749-1816)

 

2 oktober 1797 - 16 oktober 1797

Joachim Nuhout van der Veen (1756-1833)

 

16 oktober 1797 - 30 oktober 1797

Hugo Gevers (1765-1852)

 

30 oktober 1797 - 13 november 1797

Jacob van Manen (1752-1822)

 

13 november 1797 - 27 november 1797

Pieter Vreede (1750-1837)

 

27 november 1797 - 11 december 1797

Stefanus Jacobus van Langen (1758-1847)

 

11 december 1797 - 27 december 1797

Jacobus Blaauw (1756-1829)

 

27 december 1797 - 8 januari 1798

Joan Bernard Auffmorth (1744-1831)

 

8 januari 1798 - 22 januari 1798

Johan Frederik Rudolph van Hooff (1755-1816)

 

22 januari 1798 - 25 januari 1798

Johannes Henricus Midderigh

Uitvoerend Bewind van de Bataafse Republiek

 

Voorzitter

 
 

25.1-24.2.1798

Pieter Vreede (1750-1837)

 

25.2.-24.3.1798

Wijbo Fijnje

 

25.3- 24.4.1798

Stefanus Jacobus van Langen (1758-1847)

 

25.4-24.5.1798

Berend Wildrik (1754-1831)

 

25.5- 12.6.1798

Johan Pieter Fokker (1755-1831)

 

14.6-19.7.1798

Jacob Spoors

 

25.6.1798; 17.7-16.8.1801

Gerrit Jan Pijman (1750-1839)

 

3.7-2.8.1798

Isaäk Jan Alexander Gogel (1765-1821)

 

4.7-12.8.1798

Reinier Willem Tadama (1771-1812)

 

12.7.1798

Abraham Jacques la Pierre

 

17.8-16.9.1798;

17.1.-16.2.1799;

17.6-16.7.1799;

17.11-16.12.1799;

17.4-16.5.1800;

17.9-16.10.1800;

17.2-16.3.1801

Albert Willem Hoeth (1758-1827)

 

17.9- 16.10.1798;

17.2-16.3.1799

Johannes Willem van Hasselt (1752-1833)

 

17.10-16.11.1798;

17.3-16.4.1799;

17.8-16.9.1799;

17.1-16.2.1800;

17.6-16.7.1800;

17.11-16.12.1800;

17.4-16.5.1801;

17.9-16.10.1801

François Ermerins (1753-1840)

 

17.11-16.12.1798;

17.4-16.5.1799;

17.9-16.10.1799;

17.2-16.3.1800;

17.7-16.8.1800;

17.12.1800-16.1.1801;

17.5-16.6.1801;

17.10.1801

Anthony Frederik Robbert Evert van Haersolte (1756-1830)

 

17.12.798-16.1.1799;

17.5-16.6.1799;

17.10-16.11.1799;

17.3-16.4.1800

Johan Frederik Rudolph van Hooff (1755-1816)

 

17.7-16.8.1799;

17.12-16.1.1800;

17.5-16.6.1800;

17.10-16.11.1800

17.3-16.4.1801;

17.8-16.9.1801

Augustijn Gerhard Besier (1758-1829)

 

17.8-16.9.1800;

17.1-16.2.1801;

17.6-16.7.1801

Jan Hendrik van Swinden (1746-1823)

Minister Presidenten

 

Jan Rudolf Thorbecke (1798-1872)

30.11.1849-04.1866

 

Isaak Dignus van de Putte (1822-1902)

04.1866-01.07.1866

 

Julius Philipp Jacob Adriaan Graaf van Zuylen van Nijevelt (1819-1894)

01.07.1866-02.06.1868

 

Cornelis Fock (1828-1910)

02.06.1868-01.1871

 

Jan Rudolf Thorbecke (2e keer)

01.1871-05.1872

 

Jan Heemskerk (1818-1897)

08.1874-09.1877

 

Jan Kappeyne van de Coppello (1822-1895)

20.11.1877-20.08.1879

 

Graaf Constantijn Theodoor van Lynden van Sandenburg (1826-1885)

20.08.1879-23.04.1883

 

Jan Heemskerk (2e keer)

23.04.1883-20.04.1888

 

Äneas Baron Mackay (1838-1909)

20.04.1888-05.07.1891

 

Gijsbert van Tienhoven (1841-1914)

05.07.1891-08.05.1894

 

Joan Roëll (1844-1944)

08.05.1894-24.07.1897

 

Nicolaas Gerhard Pierson (1839-1909)

24.07.1897-27.07.1901

 

Abraham Kuyper (1837-1920)

27.07.1901-14.08.1905

 

Theodor Hermann de Meester (1851-1919)

14.08.1905-08.02.1908

 

Theodor Heemskerk (1852-1932)

08.02.1908-25.08.1913

 

Pieter Willem Adriaan Cort van der Linden (1846-1935)

25.08.1913-03.07.1918

 

Charles Joseph Maria, Jonkheer Ruys de Beerenbrouck (1873-1936)

09.09.1918-01.08.1925

 

Hendrik Colijn (1869-1944)

01.08.1925-15.11.1925

 

Dirk Jan de Geer (1870-1960)

08.03.1926-03.07.1929

 

Charles Joseph Maria, Jonkheer Ruys de Beerenbrouck (2e keer)

07.08.1929-26.04.1933

 

Hendrik Colijn (2e keer)

23.05.1933-27.07.1939

 

Dirk Jan de Geer (2e keer)

09.08.1939-03.09.1940

 

Pieter Sjoerd Gerbrandy (1885-1961)

03.09.1940-06.1945

 

Willem Schermerhorn (1894-1977)

24.06.1945-17.05.1946

 

Louis Joseph Beel (1902-1977)

03.07.1946-07.07.1948

 

Willem Drees (1886-1988)

07.08.1948-12.12.1958

 

Louis Joseph Beel (2e keer)

22.12.1958-12.03.1959

 

Jan Eduard de Quay (1901-1985)

19.05.1959-15.05.1963

 

Victor Gérard Marijnen (1917-1975)

24.07.1963-26.02.1965

 

Joseph Cals (1914-1972)

27.04.1965-14.10.1966

 

Jelle Zijlstra (1918)

22.11.1966-03.04.1967

 

Piet de Jong (1915)

03.04.1967-01.07.1971

Barend Biesheuvel (1920-2001)

01.07.1971-11.05.1973

 

Joop den Uyl (1919-1987)

11.05.1973-19.12.1977

 

Andries A. Maria van Agt (1931)

19.12.1977-03.11.1982

 

Rudolphus F. Maria Lubbers (1939)

03.11.1982-27.08.1994

 

Wim Kok (1938)

22.08.1994-22.07.2002

 

Jan Pieter Balkenende

22.07.2002-14.10.2010

 

Mark Rutte

14.10.2010-

     

Ministers van Buitenlandse zaken

Uitvoerend Bewind 1798-1801-Agent van Buitenlandse Zaken

 

Willem Berend Buys

9 maart 1798 tot 25 juni 1798

 

Isaäc Jan Alexander Gogel a.i., (wegens buitenlands gezantschap Buys)

7 april 1798 tot 2 oktober

 

Maarten baron van der Goes van Dirxland

8 oktober 1798 tot 1 december 1801

Staatsbewind 1801-1806-Secretaris van staat van Buitenlandse Zaken

 

Maarten baron van der Goes van Dirxland

1 december 1801 tot 19 juni 1806

Lodewijk Napoleon 1806-1810

 

Maarten baron van der Goes van Dirxland

19 juni 1806 tot 8 januari 1808

 

Willem Frederik baron Röell

8 januari 1808 tot 15 juli 1810

 

Johan Hendrik baron Mollerus, a.i.  (vanwege buitenlandse reis minister Röell)

27 november 1809 tot 3 maart 1810

 

Paulus van der Heim, a.i.  (vanwege buitenlandse reis minister Röell)

20 juni 1810 tot 15 juli 1810

Willem 1813-1814

 

Gijsbert Karel graaf van Hogendorp

7 december 1813 tot 6 april 1814

 

Anne Willem Carel baron van Nagell van Ampsen

6 april 1814 tot 16 maart 1815

Willem I 1814-1840

 

Anne Willem Carel baron van Nagell van Ampsen

16 maart 1815 tot 16 mei 1824

 

Johann Gotthard ridder Reinhold, a.i.

1 januari 1824 tot 16 mei 1824

 

Willem Frederik graaf van Reede

16 mei 1824 tot 24 juni 1825

 

Patrice Claude Ghislain ridder de Coninck

23 juni 1825 tot 1 december 1825

 

Johan Gijsbert baron Verstolk van Soelen, a.i. 

1 december 1825 tot 10 maart 1826

 

Johan Gijsbert baron Verstolk van Soelen

10 maart 1826 tot 8 oktober 1840

Willem II 1840-1848

 

Johan Gijsbert baron Verstolk van Soelen

7 oktober 1840 tot 13 september 1841

 

Hugo baron van Zuylen van Nijevelt, a.i.

13 september 1841 tot 6 oktober 1841

 

Jan Willem baron Huyssen van Kattendijke

6 oktober 1841 tot 21 september 1843

 

Willem Anne baron Schimmelpenninck van der Oye, a.i.

21 september 1843 tot 15 oktober 1843

 

James Albert Henry de la Sarraz

15 oktober 1843 tot 1 januari 1848

 

Lodewijk Napoleon graaf van Randwijck

1 januari 1848 tot 25 maart 1848

vanaf 1848

 

Gerrit Schimmelpenninck

1848

Arnold Adolf Bentinck van Nijenhuis

 
 

Leonardus Antonius Lightenvelt

1848-1849

 

Herman van Sonsbeeck

1 november 1849 - 16 oktober 1852

Jacob van Zuylen van Nijevelt

16 oktober 1852 - 19 april 1853

 

Floris Adriaan van Hall

1853-1856

 

Daniël Théodore Gevers van Endegeest

1856-1858

 

Jan Karel baron van Goltstein

1858-1860

 

Floris Adriaan van Hall

(a.i.) 23 februari 1860 - 4 april 1860

Julius van Zuylen van Nijevelt

8 maart 1860 - 14 januari 1861

Louis Napoleon baron van der Goes van Dirxland

14 januari 1861 - 14 maart 1861

 

Jacob van Zuylen van Nijevelt

14 maart 1861 - 10 november 1861

Martin Pascal Hubert Strens

(a.i.) 10 november 1861 - 31 januari 1862

 

Anthony Jan Lucas baron Stratenus

(a.i.) 1 februari 1862 - 13 maart 1862

Paul Therèse van der Maesen de Sombreff

12 maart 1862 - 2 januari 1864

Willem Johan Cornelis ridder Huyssen van Kattendijke

(a.i.) 2 januari 1864 - 15 maart 1864

Epimachus Jacobus Johannes Baptista Cremers

15 maart 1864 - 10 februari 1866

 

Julius van Zuylen van Nijevelt

1866-1868

 

Joannes Josephus van Mulken

(a.i.) 4 juni 1868 - 8 juni 1868

Theodorus Marinus Roest van Limburg

(a.i.) 8 juni 1868 - 12 december 1870

Joannes Josephus van Mulken

(a.i.) 12 december 1870 - 4 januari 1871

 

Joseph Louis Heinrich Alfred baron Gericke van Herwijnen

1871-1874

 

Pieter Joseph August Marie van der Does de Willebois

1874-1877

 

Willem baron van Heeckeren van Kell

1877-1879

 

Graaf Constantijn Theodoor van Lynden van Sandenburg

19 augustus 1879 - 15 september 1881

Willem Frederik Rochussen

15 september 1881 - 23 april 1883

 

Pieter Joseph August Marie van der Does de Willebois

23 april 1883 - 1 november 1885

Marc Willem baron du Tour van Bellinchave

(a.i.) 10 augustus 1885 - 1 november 1885

Abraham van Karnebeek

1 november 1885 - 21 april 1888

 

Cornelis Hartsen

1888-1891

 

Gijsbert van Tienhoven

21 augustus 1891 - 21 maart 1894

Joannes Coenraad Jansen

(a.i.) 21 maart 1894 - 8 mei 1894

 

Joan Roëll

1894-1897

 

Willem Hendrik de Beaufort

1897-1901

1901-1905

Robert Melvil baron van Lynden

1 augustus 1901 - 9 maart 1905

Abraham George Ellis

(a.i.) 9 maart 1905 - 22 april 1905

Willem Marcus van Weede van Berencamp

22 april 1905 - 7 augustus 1905

Abraham George Ellis

(a.i.) 7 augustus 1905 - 16 augustus 1905

 

Dirk Arnold Willem van Tets van Goudriaan

1905-1908

 

Reneke de Marees van Swinderen

1908-1913

 

Pieter Cort van der Linden

29 augustus 1913 - 27 september 1913

John Loudon

27 september 1913 - 9 september 1918

 

Herman van Karnebeek

1918- 1 april 1927

 

Frans Beelaerts van Blokland

8 maart 1926 - 1 april 1927; 10 augustus 1929 - 20 april 1933

 

Charles Ruijs de Beerenbrouck

20 april 1933 - 26 mei 1933

 

Andries Cornelis Dirk de Graeff

1933-1937

 

Hendrik Colijn

24 juni 1937 - 1 oktober 1937

Jacob Adriaan Nicolaas Patijn

1 oktober 1937 - 25 juli 1939

 

Eelco Nicolaas van Kleffens

1939- 1 maart 1946

 

Jan Herman van Roijen

1 maart 1946 - 3 juli 1946

 

Pim baron van Boetzelaer van Oosterhout

1946-1951

 

Dirk Stikker

1948-1951

 

Jan Willem Beyen

1952-1956

 

Joseph Luns

1956-1971

 

Norbert Schmelzer

1971-1973

 

Max van der Stoel

1973-1977

 

Chris van der Klaauw

1977-1981

 

Max van der Stoel

1981-1982

 

Dries van Agt

1982

 

Hans van den Broek

1982 - 3 januari 1993

 

Pieter Kooijmans

2 januari 1993 - 22 augustus 1994

 

Hans van Mierlo

1994-1998

 

Jozias van Aartsen

1998-2002

 

Jaap de Hoop Scheffer

2002 - 7 juli 2006

 

Ben Bot

3 december 2003 -

 

Maxime Verhagen

2007-heden

Ministers van Kolonien

Overige Ministers

 

Johannes Kappeyne van de Coppello

Binnenlandse Zaken, van 3 november 1877 tot 30 augustus 1879

 

Anthony Ewoud Jan Modderman

Justitie 1879 - 1883; Minister van Staat 1883 -1885

 

Mr.Dr. Hendrik Goeman Borgesius

Binnenlandse Zaken, van 1897 - 1901

 

Aritius Sybrandus Talma

Landbouw, Nijverheid en Handel, van 12 februari 1908 tot 28 augustus 1913

 

Mr. Johannes Benedictus Kan

Binnenlandse Zaken en Landbouw, van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929

 

Mr. Hendrik Pieter Marchant

Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen 1933-'35

 

Carl Romme

Sociale Zaken, 24 juni 1937 - 25 juli 1939

 

Gerardus Huijsmans

Financiën 1945, Economische Zaken 1946 -1948

 

Hendrik 's-Jacob

Oorlog en Marine, 16 oktober 1950 - 15 maart 1951

 

Willem Geertsema

Binnenlandse zaken, 6 juli 1971 - 11 mei 1973

 

Lodewijk Stuyt

Volksgezondheid en Milieuhygiëne, 6 juli 1971 tot 11 mei 1973

 

Wilhelm Friedrich de Gaay Fortman

Binnenlandse Zaken, 11 mei 1973 - 19 december 1977
Justitie en vice-minister-president, van 8 september 1977 tot 19 december 1977

 

Willem Duisenberg

Financiën, 11 mei 1973 - 19 december 1977

 

Frederik Korthals Altes

Justitie, 4 november 1982 -7 november 1989

 

Frits Bolkestein

Defensie, 1988 - 1989

 

Joris Voorhoeve

Defensie, 22 augustus 1994 - 3 augustus 1998

 

Jan Pieter Hendrik Donner

Justitie 2002-2006; Sociale Zaken en Werkgelegenheid 2007-2010;

Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties 2010-2011

 

Herman Heinsbroek

Economische zaken, 22 juli 2002 - 16 oktober 2002

     

 

Politici

 

 

Geert Wilders

partijleider van de Partij voor de Vrijheid (PVV) en namens deze partij fractieleider in de Tweede Kamer

     
     
Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources