Gouverneurs-Generaal van Nederlands-Indië 1610-1811

     

1610-1614

 

Pieter Both

1614-1615

 

Gerard Reynst

1616-1617

 

Laurens Reael

1619-1623

 

Jan Pieterszoon Coen

1623-1627

 

Pieter de Carpentier

1627-1629

 

Jan Pieterszoon Coen

1629-1632

 

Jacques Specx

1632-1636

 

Hendrik Brouwer

1636-1645

 

Antonio van Diemen

1645-1650

 

Cornelis van der Lijn

1650-1653

 

Carel Reyniersz

1653-1678

 

Joan Maetsuycker

1678-1681

 

Rijklof van Goens

1681-1684

 

Cornelis Speelman

1684-1691

 

Johannes Camphuys

1691-1704

 

Willem van Outhoorn

1704-1709

 

Joan van Hoorn

1709-1713

 

Abraham van Riebeeck

1713-1718

 

Christoffel van Swol

1718-1725

 

Hendrick Zwaardecroon

1725-1729

 

Mattheus de Haan

1729-1731

 

Diederik Durven

1731-1735

 

Dirk van Cloon

1735-1737

 

Abraham Patras

1737-1741

 

Adriaan Valckenier

1741-1743

 

Johannes Thedens

1743-1750

 

Gustaaf Willem baron van Imhoff

1750-1761

 

Jacob Mossel

1761-1775

 

Petrus Albertus van der Parra

1775-1777

 

Jeremias van Riemsdijk

1777-1780

 

Reinier de Klerk

1780-1796

 

Willem Alting

1796-1801

 

Pieter Gerardus van Overstraten

1801-1805

 

Joannes Siberg

1805-1808

 

Albertus Henricus Wiese

1808-1811

 

Herman Willem Daendels

1811

 

Jan Willem Janssens

Brits bestuur 1811-1816

1811

 

Gilbert Elliot-Murray-Kynynmound, 1e graaf van Minto

1811-1816

 

Thomas Raffles

1816

 

John Fendall

Koninkrijk der Nederlanden 1816-1949

1816-1826

 

Godert Alexander Gerard Philip baron van der Capellen

1826

 

Hendrik Merkus baron de Kock

1826-1830

 

Leonard Pierre Joseph burggraaf du Bus de Gisignies

1830-1833

 

Johannes graaf van den Bosch

1833-1836

 

Jean Chrétien Baud

1836-1840

 

Dominique Jacques de Eerens

1840-1841

 

Carel Sirardus Willem graaf van Hogendorp

1841-1844

 

Pieter Merkus

1844-1845

 

jhr. Jan Cornelis Reijnst

1845-1851

 

Jan Jacob Rochussen

1851-1856

 

Albertus Jacobus Duymaer van Twist

1856-1861

 

Charles Ferdinand Pahud

1861

 

Ary Prins (als waarnemend Gouverneur-Generaal)

1861-1866

 

Ludolf Anne Jan Wilt baron Sloet van de Beele

1866

 

Ary Prins (als waarnemend Gouverneur-Generaal)

1866-1872

 

Pieter Mijer

1872-1875

 

jhr. James Loudon

1875-1881

 

Johan Wilhelm van Lansberge

1881-1884

 

Frederik s'Jacob

1884-1888

 

Otto van Rees

1888-1893

 

Cornelis Pijnacker Hordijk

1893-1899

 

jhr. Carel Herman Aart van der Wijck

1899-1904

 

Willem Rooseboom

1904-1909

 

Johannes Benedictus van Heutsz

1909-1916

 

Alexander Willem Frederik Idenburg

1916-1921

 

Johan Paul graaf van Limburg Stirum

1921-1926

 

Dirk Fock

1926-1931

 

jhr. Andries Cornelis Dirk de Graeff

1931-1936

 

jhr. Bonifacius Cornelis de Jonge

1936-1942

 

jhr. Alidius Warmoldus Lambertus Tjarda van Starkenborgh Stachouwer

1942-1948

 

Hubertus van Mook
(luitenant gouverneur-generaal)

1948-1949

 

Louis Beel
(hoge commissaris)

1949

 

Antonius Hermanus Johannes Lovink
(hoge commissaris)

Bewindslieden

 

Paulus van der Heim

29 juni 1806 - 10 december 1807

 

Jacob Jan Cambier

10 juli 1807 - 8 januari 1808

 

Paulus van der Heim

8 januari 1808 -  1 januari 1811

 

Godert Alexander Gerard Philip van der Capellen

6 april 1814 -  29 juli 1814

 

Joan Cornelis van der Hoop, a.i.

29 juli 1814 -  14 september 1814

 

Johannes Goldberg, a.i.

2 december 1814 -  16 september 1815

 

Johannes Goldberg, a.i.

16 september 1815 -  19 maart 1818

 

Anton Reinhard Falck

19 maart 1818 -  30 maart 1824

 

Cornelis Theodorus Elout

30 maart 1824 - 1 oktober 1829

 

Pierre Louis Joseph Servais van Gobbelschroy

1 januari 1830 -  4 oktober 1830

 

Gerard George Clifford, a.i.

4 oktober 1830 - 1 januari 1834

 

Arnoldus Brocx, a.i.

1 januari 1834 tot 30 mei 1834

 

Johannes van den Bosch

30 mei 1834 tot 1 januari 1840

 

Jean Chrétien Baud, a.i.

1 januari 1840 tot 10 augustus 1840

 

Jean Chrétien Baud

10 augustus 1840 - 25 maart 1848

 

Julius Constantijn Rijk, a.i.

25 maart 1848 -  21 november 1848

 

Guillaume Louis Baud / Engelbertus Batavus van den Bosch

1848-1849

 

Charles Ferdinand Pahud

1849-1853

 

Charles Ferdinand Pahud / Pieter Mijer

1853-1856

 

Pieter Mijer

1856-1858

 

Jan Jacob Rochussen

1858-1860

 

Jan Jacob Rochussen / Johannes Servaas Lotsy (a.i.) /

Jean Pierre Cornets de Groot van Kraaijenburg

1860-1861

 

James Loudon

1861-1862

 

Gerhard Hendrik Uhlenbeck / Gerardus Henri Betz (a.i.) / Isaäc Dignus Fransen van de Putte

1862-1866

 

Isaäc Dignus Fransen van de Putte

1866

 

Pieter Mijer / Nicolaas Trakranen / Johannes Jerphaas Hasselman

1866-1868

 

Engelbertus de Waal / Lodewijk Gerard Brocx

1868-1871

 

Pieter Philip van Bosse

1871-1872

 

Isaäc Dignus Fransen van de Putte

1872-1874

 

Willem van Goltstein van Oldenaller / Fokko Alting Mees

1874-1877

 

Pieter Philip van Bosse / Hendrikus Octavius Wichers / Otto van Rees

1877-1879

 

Willem van Goltstein van Oldenaller / Willem Maurits de Brauw /

Willem Frederik van Erp Taalman Kip (a.i.)

1879-1883

 

Franciscus Gerard van Bloemen Waanders / August Willem Philip Weitzel (a.i.) /

Jacobus Petrus Sprenger van Eyk

1883-1888

 

Levinus Wilhelmus Christiaan Keuchenius / Ćneas Mackay jr.

1888-1891

 

Willem Karel van Dedem

1891-1894

 

Jacob Hendrik Bergsma

1894-1897

 

Jacob Theodoor Cremer

1897-1901

 

Titus van Asch van Wijck / Johannes Willem Bergansius (a.i.) / Alexander Willem Frederik Idenburg

1901-1905

 

Dirk Fock

1905-1908

 

Theodorus Heemskerk (a.i.) / Alexander Willem Frederik Idenburg / Jan Hendrik de Waal Malefijt

1908-1913

 

Thomas Bastiaan Pleyte / Jean Jacques Rambonnet (i.v.m. ziekte van minister Pleyte)

1913-1918

 

Alexander Willem Frederik Idenburg / Charles Ruijs de Beerenbrouck (a.i.) / Simon de Graaff

1918-1922

 

Simon de Graaff

1922-1925

 

Hendrik Colijn (a.i.) / Charles Welter

1925-1926

 

Jacob Christiaan Koningsberger

1926-1929

 

Simon de Graaff

1929-1933

 

Hendrik Colijn

1933-1937

 

Charles Welter

1937-1939

 

Cornelis van den Bussche

1939

 

Charles Welter

1939-1941

 

Charles Welter / Pieter Sjoerd Gerbrandy / Hubertus van Mook

1941-1945

 

Josef Ignaz Julius Maria Schmutzer

1945

 

Johann Heinrich Adolf Logemann

1945-1946

 

Jan Anne Jonkman / Louis Beel (a.i.) / Lubertus Götzen (a.i.)

1946-1948

 

Maan Sassen / Johannes Henricus van Maarseveen (a.i.)

1948-1951

 

Presidenten van Indonesië

  • 1945–1967: Soekarno (1901–1970)

  • 1967–1998: Soeharto (1921–2008)

    1998–1999: Bacharuddin Jusuf Habibie (1936)

    1999–2001: Abdurrahman Wahid (1940-2009)

    2001–2004: Megawati Soekarnoputri (1947)

    2004–heden: Susilo Bambang Yudhoyono (1949

     

    (Descendants of Kyai Gedhe Mataram ( - 1584))

    End