Nederlandse republiek 07.1581

(Bataafse Republiek 16.05.1795)

Koninkrijk der Nederlanden, 05.06.1806

Annexatie door Frankrijk 1810-1813

Koninkrijk der Nederlanden 16.03.1815

Duitse bezetting 1940-1945

 

 

Republiek der zeven verenigde Nederlanden

Stadhouders (klik hier voor een overzicht met  alle stadhouders)  
Willem I (1533-1584) 1588 - 10.07.1584
Philipp Willem (1554-1618) 10.07.1584 - 20.02.1618
Moritz (1567-1625) 20.02.1618 - 23.04.1625
Friedrich Heinrich (1584-1647) 23.04.1625 - 14.03.1647
Willem II (1629-1650) 14.03.1647 - 06.11.1650

Eerste Stadhouderloze tijdperk

06.11.1650 - 07.1672
Willem III (1650-1702) 14.11.1650 - 19.03.1702

Tweede Stadhouderloze tijdperk

19.03.1702 - 04.05.1747
Willem IV (1711-1751) 04.05.1747 - 22.10.1751
Willem V(1748-1806) 22.10.1751 - 16.05.1795

Bataafse Republiek

 Wetgevend lichaam - Uitvoerend bewind

1795 - 1801

Bataafsch Gemenebest

Eenhoofdig bewind - Rutger Jan Schimmelpenninck

1801 - 05.06.1806
Koninkrijk Holland
Louis I Bonaparte (1778-1846) 05.06.1806-13.07.1810
Napoléon Louis Bonaparte (1804-1831) 01.7.1810 - 13.7.1810
Frans Keizerrijk 13.7.1810 - 1813
Vorstendom der Nederlanden 1813 - 1815

Verenigd Koninkrijk der Nederlanden 1815 - 1831 (1839) (incl Belgie)

Koninkrijk der Nederlanden 1831 (1839) - heden (excl Belgie)

Willem I (1772-1843)

02.12.1813-07.10.1840
Willem II (1792-1849) 07.10.1840-17.03.1849
Willem III (1817-1890) 17.03.1849-23.11.1890
Emma (1854-1934) (Koningin-regentesse voor haar man en vervolgens voor haar dochter) 14.11.1890-31.08.1898
Wilhelmina (1880-1962) 23.11.1890-04.09.1948
Juliana (1909-2004) 04.09.1948-30.04.1980
Beatrix (1938) 30.04.1980-30.04.2013
Willem Alexander (1967) 30.04.2013
End