Jean Jacques Rambonnet

Jean Jacques Rambonnet

Male 1864 - 1943  (79 years)    Has 2 ancestors and 3 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Jean Jacques Rambonnet 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 08 Mar 1864  Wijhe Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 03 Aug 1943  Rotterdam, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I680016  Geneagraphie
    Last Modified 8 Aug 2010 

    Father Frédéric Louis Rambonnet,   b. 03 May 1827, Eemnes-Binnen Find all individuals with events at this location 
    Mother Sara Maria Cornelia Meyer,   b. 04 Jul 1837, Elst Find all individuals with events at this location 
    Married 13 May 1863  Kampen, Ov, NL Find all individuals with events at this location 
    Siblings 2 siblings 
    Family ID F299676  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Marie Jeanne Arnoldine Antoinette Uhlenbeck,   b. 06 Apr 1873, Nieuwediep, den Helder Find all individuals with events at this location,   d. 17 Apr 1940, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 67 years) 
    Children 
     1. Christine Elize Rambonnet,   b. 28 Juni 1897, den Helder, NH, NL Find all individuals with events at this location
     2. Henri Gerard Rambonnet,   b. 27 Oct 1896, Weltevreden Find all individuals with events at this location
     3. Frédéric Louis Rambonnet,   b. 20 Oct 1899, den Helder, NH, NL Find all individuals with events at this location
    Last Modified 8 Aug 2010 
    Family ID F299675  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsDied - 03 Aug 1943 - Rotterdam, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • Liberale marineofficier, die in het kabinet-Cort van der Linden i minister van Marine was tijdens de Eerste Wereldoorlog. Kreeg in die functie te maken met aanvallen op Nederlandse schepen en met eisen van oorlogvoerenden ten aanzien van het scheepvaartverkeer. Een conflict met zijn collega's over de mate waarin aan die eisen moest worden toegegeven, leidde tot zijn ontslag. Wilhelmina koos toen nadrukkelijk zijn zijde.

      partijloze liberaal
    • - marineofficier op diverse schepen, van 1883 tot 1895
      - instructeur op het KIM (Koninklijk Instituut voor de Marine), van 1895 tot 1904
      - commandant Hr.Ms. "Mataram", van 1904 tot 1905
      - eerste officier pantserdekschip Hr.Ms. "Utrecht", van 1905 tot 1906
      - chef materieel, departement van Marine te Batavia (Ned.-Indië), van 1906 tot 1910
      - commandant pantserschip Hr.Ms. "Evertsen", 1911
      - minister van Marine, van 29 augustus 1913 tot 28 juni 1918
      - waarnemend minister van Koloniën, van 8 december 1915 tot 17 januari 1916 (i.v.m. ziekte van minister Pleyte)
      - minister van Oorlog ad interim, van 15 mei 1917 tot 15 juni 1917 (na het aftreden van minister Bosboom)
      - lid Raad van State, van 7 januari 1920 tot 14 september 1940

      - luitenant-ter-zee tweede klasse, van 16 oktober 1885 tot 20 oktober 1895
      - luitenant-ter-zee eerste klasse, van 21 oktober 1895 tot 16 november 1906
      - kapitein-luitenant-ter-zee, van 16 november 1906 tot 25 november 1911
      - kapitein-ter-zee, van 26 juli 1911 tot 16 juli 1917
      - schout-bij-nacht, van 16 juli 1917 tot 1 december 1918
      - vice-admiraal titulair, vanaf 25 augustus 1922

      - lid redactie "Marineblad", omstreeks 1901
      - adjudant in buitengewone dienst van Hare Majesteit de Koningin, vanaf 29 juni 1918
      - ondervoorzitter Koninlijke nationale bond voor reddingwezen en e.h.b.o. "Het Oranje Kruis", omstreeks 1919
      - voorzitter Vereeniging "De Nederlandsche Padvinders", van 1920 tot 1929
      - lid dagelijks bestuur Het Nederlandsche Rode Kruis, vanaf 1 december 1921
      - lid bestuur NOC (Nederlandsch Olympisch Comité)
      - lid bestuur NAU (Nederlandsche Athletiek Unie)
      - lid commissie herziening van het stokerspersoneel
      - leider (hoofdverkenner) der Nederlandse Padvinderij, van 1929 tot november 1937

      - lid afdeling Defensie (Raad van State)
      - lid afdeling Waterstaat (Raad van State)
      - lid afdeling Koloniën (Raad van State)

      - officiersopleiding KIM (Koninklijk Instituut voor de Marine) te Willemsoord (Den Helder), van 1879 tot 2 augustus 1883
      - adelborst eerste klasse, vanaf 2 augustus 1883

      - Verdedigde in 1915 met succes een vlootplan dat voorzag in de bouw van enkele kruisers en onderzeeboten voor de defensie van Nederlands-Indië. Het plan zou echter grotendeels onuitgevoerd blijven.

      - Trad af na een conflict met zijn collega's over een konvooi naar Nederlands-Indië. Zijn collega's wilden wel toegeven aan bepaalde Engelse eisen ten aanzien van passagiers en goederen, terwijl Rambonnet daar niet voor voelde.
      - Koningin Wilhelmina koos in dit conflict zijn zijde, nodigde hem na zijn ontslag uit op audiëntie en benoemde hem tot haar adjudant in buitengewone dienst

      - Was als commandant van de "Mataram" betrokken bij het neerslaan van een opstand op Flores en Adonare

      's-Gravenhage, Riouwstraat 25, omstreeks 1920 en nog in 1931

      - Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 30 augustus 1924
      - Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, 10 maart 1934 (t.g.v. 70e verjaardag)
      - Ridder vierde klasse Militaire Willemsorde, 1905

      4 buitenlandse onderscheidingen


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources