Charles Joseph Ignace Marie Welter

Charles Joseph Ignace Marie Welter

Male 1880 - 1972  (91 years)    Has 9 ancestors and 3 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Charles Joseph Ignace Marie Welter 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 6 Apr 1880  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 28 Mar 1972  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I651808  Geneagraphie
    Last Modified 28 Jun 2009 

    Father Henri Louis Welter,   b. 3 May 1843, Batavia, Java, Indonesia Find all individuals with events at this location,   d. 18 Apr 1934, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 90 years) 
    Mother Josephina Jacoba Maria Willemse,   b. 11 Aug 1838, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 18 Jan 1908, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 69 years) 
    Married 10 Jul 1872  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Family ID F286012  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Geertruida Catharina Constantia Burger,   b. 24 Jun 1882, Mangliengoet, Java Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown 
    Married 21 Apr 1903 
    Children 
     1. Henri Frederik Joseph Welter,   b. 8 Apr 1904, Keboemen Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown
     2. Ellen Mary Welter,   b. 16 Apr 1906, Brebes Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown
     3. Henri Louis Welter,   b. 18 Oct 1910, Buitenzorg Find all individuals with events at this location,   d. 15 May 1943, Antjol Find all individuals with events at this location  (Age 32 years)
    Last Modified 28 Jun 2009 
    Family ID F286013  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 6 Apr 1880 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 28 Mar 1972 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    651808.jpg
    651808.jpg

  • Notes 
    • minister van koloniën , 1925-1926 en 1937-1939, en 1939-1941

      - commies derde klasse ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1901 tot 1902
      - (aspirant-)controleur te Kedoe en Pekalongan (Java), van 1902 tot 1908
      - referendaris Algemeen Secretarie te Buitenzorg (Ned.-Indië), van 1908 tot 1911
      - ziekteverlof te Nederland, van 1911 tot 1915
      - adjunct-inspecteur agrarische zaken, ministerie van Koloniën, van 1911 tot 1915
      - ambtenaar Algemene Secretarie (belast met speciale opdrachten) te Buitenzorg, van 1915 tot 1917
      - gouvernementssecretaris Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 1917 tot 1919
      - eerste secretaris Algemene Secretarie, lid van de directie te Buitenzorg, van 1919 tot 16 april 1921
      - hoofd Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 17 april 1921 tot 1924
      - lid Raad van Nederlandsch-Indië, van 1924 tot september 1925
      - minister van Koloniën, van 26 september 1925 tot 7 maart 1926
      - lid Raad van Nederlandsch-Indië, van 16 juni 1926 tot oktober 1929
      - vice-voorzitter Raad van Nederlandsch-Indië, van 10 oktober 1929 tot 1931
      - voorzitter Bezuinigingscommissie (commissie-Welter), van 26 oktober 1931 tot 16 mei 1933
      - voorzitter ondernemersraad voor Nederlandsch-Indië, van 1933 tot 1937
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1937 tot 27 juni 1937
      - minister van Koloniën, van 24 juni 1937 tot 11 november 1941
      - minister van Financiën ad interim, van 3 september 1940 tot 27 juli 1941
      - Nederlandse vertegenwoordiger in de Eastern Group Supply Council, van februari 1942 tot augustus 1943
      - lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 november 1945 tot 24 juli 1946
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 juli 1948 tot 5 juni 1963
      - fractievoorzitter K.N.P. Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 juli 1948 tot mei 1956, toelichting: tot 1952 eenmansfractie
      - lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 4 juli 1950 tot 1 juli 1958
      - lijsttrekker lijst-Welter Tweede-Kamerverkiezingen 1948
      - politiek leider K.N.P., van 27 juli 1948 tot 13 juni 1956
      - voorzitter K.N.P., van 11 december 1948 tot 13 juni 1956
      - lijsttrekker K.N.P. Tweede-Kamerverkiezingen 1952
      - voorzitter Rijkscommissie van Advies voor werkverruiming, vanaf juni 1933
      - lid College van Curatoren Technische Hogeschool te Delft, van 17 juli 1933 tot 1937
      - lid economische missie naar Zuid-Amerika, van 1936 tot 1937
      - lid Centrale Zuiveringsraad voor het bedrijfsleven, vanaf november 1945
      - lid parlementaire delegatie naar Nederlands-Indië, van 21 februari 1946 tot maart 1946
      - lid vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal)
      - lid vaste commissie voor Financiën (Tweede Kamer der Staten-Generaal)
      - lid vaste commissie voor de Betrekkingen met Suriname en de Nederlandse Antillen (Tweede Kamer der Staten-Generaal)

      opleiding(en)
      h.b.s. Bleyenburg H.B.S. te 's-Gravenhage, toelichting: vijf-jarig
      opleiding Indisch ambtenaar (grootambtenaarsexamen) Gemeente-instelling van onderwijs in de taal-, land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indië te Delft, van 1898 tot 1901

      activiteiten
      - Hield zich als K.V.P.-Tweede-Kamerlid vooral bezig met financiën
      - Behoorde in 1957 tot de minderheid van zijn fractie die vóór een (verworpen) motie-Biewenga stemde over deblokkering van bedragen in de landbouwsector
      - Behoorde in 1962 tot de minderheid van zijn fractie die tegen een motie-Beernink stemde waarin om verhoging van de kiesdrempel werd gevraagd
      - Behoorde in 1962 met Van Rijckevorsel en Moorman tot de minderheid van zijn fractie die tegen het wetsontwerp Goedkeuring Overeenkomst inzake Westelijk Nieuw-Guinea stemde
      - Behoorde in 1963 tot de minderheid van zijn fractie die vóór een motie-Van Someren-Downer stemde inzake een commercieel tweede tv-net
      - Stemde in 1963 als enige van zijn fractie tegen een motie-Ruygers waarin om uitbreiding van de ontwikkelingshulp werd gevraagd
      Wees in 1938 de petitie-Soetardjo af, waarin om een Dominion-status voor Nederlands-Indië werd gevraagd, met de toelichting: "Mijn tijd is niet die van grote hervormingen, en mijn plaats is niet onder de grote hervormers."

      wetenswaardigheden
      - Trad in 1941 samen met Steenberghe af vanwege een door Gerbrandy goedgekeurde radiorede over mogelijke geallieerde bombardementen op de Rotterdamse haven en de in verband daarmee aan de bevolking gedane oproep om te verhuizen
      - Omdat hij midden in de oorlog als Nederlands minister in besloten kringen pleitte voor onderhandelingen met de Nazi's verwijt Van Kleffens hem in zijn memoires 'ontrouw'
      - Werd in 1946 niet meer gekandideerd voor de Eerste of Tweede Kamer
      - Besloot 29 oktober 1955, na het Bischoppelijk Mandement, in 1956 terug te keren in de K.V.P.
      - Was de laatste twee jaar van zijn lidmaatschap het oudste lid in jaren en zat enkele keren de Kamervergadering voor

      - Hij had in Delft in 1901 de hoogste cijfers van zijn jaargroep

      anekdotes
      In Londen ging in 1940 het gerucht dat hij tijdens een diner een dronk had uitgebracht op generaal Petain, de leider van de Vichy-regering. Daarvoor zijn geen bewijzen gevonden. Wel koesterde hij aanvankelijk een zekere bewondering van het bewind van Petain.

      woonplaats(en)/adres(sen)
      - 's-Gravenhage, Statenplein 10, omstreeks 1938 en nog in 1959
      - 's-Gravenhage, Van Beuningenstraat 25, omstreeks 1945

      - Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw
      - Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau, 16 mei 1933

      relevante buitenlandse reizen
      - reis naar Zuid-Amerika, van 1936 tot 1937
      - reis naar Nederlands Oost- en West-Indië, maart 1941, toelichting: met Van Kleffens
      - reis naar Zuid-Amerika, van 1944 tot 1945

      verenigingen, sociëteiten, genootschappen
      - lid Nationaal Comité Handhaving Rijkseenheid, van 1946 tot 1950
      - lid Voorlopig Katholiek Comité van Actie (tegen het Indonesische beleid en de 'rooms-rode' coalitie), vanaf januari 1947

      publicaties/bronnen
      - Biografisch Woordenboek van Nederland, dl. I, 648
      - Persoonlijkheden in het Koninkrijk der Nederlanden in woord en beeld (1938)
      - L. de Jong, "Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog 1939-1945", dl. I, 620-621

      Biografisch Woordenboek(en)
      biografie opgenomen in het Biografisch Woordenboek van Nederland


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources