Mr. Marinus Bichon van IJsselmonde

Mr. Marinus Bichon van IJsselmonde

Male 1815 - 1889  (73 years)    Has 84 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Marinus Bichon van IJsselmonde 
    Prefix Mr. 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 26 Aug 1815  Rotterdam, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 22 May 1889  IJsselmonde Find all individuals with events at this location 
    Person ID I641297  Geneagraphie
    Last Modified 13 May 2009 

    Father Marinus Cornelis Bichon van IJsselmonde,   b. 02 Jul 1781, Rotterdam, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 03 Aug 1845, Rotterdam, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 64 years) 
    Mother Susanna Albertina Johanna Coenen,   b. 23 Oct 1780, Utrecht, Ut, NL Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown 
    Married 12 Aug 1826  Utrecht, Ut, NL Find all individuals with events at this location 
    Siblings 8 siblings 
    Family ID F280904  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 26 Aug 1815 - Rotterdam, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    Marinus Bichon van IJsselmonde
    Marinus Bichon van IJsselmonde

  • Notes 
    • Antirevolutionair Tweede Kamerlid in de tweede helft van de negentiende eeuw. Was afgevaardigde voor de districten Dordrecht en Gouda. Zoon van een Rotterdamse burgemeester. Trad nogal zelfstandig en gematigd op in de Kamer. Groot voorstander van de bijzondere school en oprichter van een vereniging van christelijke onderwijzers.
      - lid Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het kiesdistrict Gouda, van 5 juli 1853 tot 5 juli 1859
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Dordrecht, van 19 november 1866 tot 3 januari 1868
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Dordrecht, van 22 september 1868 tot 18 september 1871
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Gouda, van 4 maart 1874 tot 30 september 1883
      - lid Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het kiesdistrict Ridderkerk, van 8 mei 1883 tot 22 mei 1889
      - lid hoofdbestuur Nederlandsche Zendingsvereeniging te Rotterdam, omstreeks 1862
      - lid hoofdbestuur Nederlandsche Evangelisch-protestantsche vereeniging, omstreeks 1862
      - voorzitter Vereeniging voor Christelijk-Nationaal Schoolonderwijs, omstreeks 1862 (nog in 1875)
      - heemraad Waterschap van West-IJsselmonde, vanaf 1867
      - lid bestuur Asyl Steenbeek te Zetten, omstreeks 1885

      - Erasmiaansch Gymnasium te Rotterdam, tot januari 1835
      - Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd op dissertatie), Hogeschool te Utrecht, tot 4 maart 1840

      - Voerde als Tweede-Kamerlid enkele maken het woord over spoorwegen en onderwijs
      - Diende in 1880 bij de behandeling van de wet tot vaststelling van het Wetboek van Strafrecht een amendement in tot herinvoering van de doodstraf. Dit amendement werd verworpen. Stemde daarna als enige antirevolutionair tegen het wetsvoorstel.

      - Deed veel voor het bijzonder onderwijs en richtte in 1849 een bijzondere school eerste klasse op
      - Werkte in 1865 mee aan de oprichting van een vereniging van christelijke onderwijzers
      - Een broer van hem was burgemeester van Hillergersberg en van Bergschenhoek

      - Werd in juni 1864 in het district Dordrecht verslagen door P. Blussé van Oud-Alblas (lib.)
      - Versloeg in november 1866 na herstemming P. Blussé van Oud-Alblas (lib.)
      - Werd in februari 1868 verslagen door P.Ph. van Bosse (lib.)
      - Versloeg in juni 1868 bij tussentijdse verkiezingen in het district Dordrecht jhr. W.Th. Gevers Deynoot (lib.) na herstemming
      - Werd in 1871 verslagen door jhr. W.Th. Gevers Deynoot (lib.)
      - Versloeg in februari 1874 bij tussentijdse verkiezingen in het district Gouda H.C. Verniers van der Loeff (lib.) na herstemming

      woonde te Rotterdam, omstreeks 1859

      - heer van Oost- en West-IJsselmonde
      - heer van Lombardijen

      literatuur/documentatie
      - Castoretpollux, "In de Tweede Kamer. Portretten" (1881)
      - Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek, deel IV, 146
      - Ned. Patriciaat, 1945


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources