Simon de Graaff

Simon de Graaff

Male 1861 - 1948  (87 years)    Has 6 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    All

  • Name Simon de Graaff 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 24 Aug 1861  Lisse, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 2 Oct 1948  Oegstgeest, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I522634  Geneagraphie
    Last Modified 21 Jun 2009 

    Father Adrianus de Graaff,   b. 26 Oct 1832, Lisse, NL Find all individuals with events at this location,   d. 5 Mar 1886, Lisse, NL Find all individuals with events at this location  (Age 53 years) 
    Mother Wilhelmina Henriëtte Jeanette van Dingstee,   b. 23 Mar 1831, Vollenhove Find all individuals with events at this location,   d. 20 Dec 1862, Lisse, NL Find all individuals with events at this location  (Age 31 years) 
    Married 5 Jul 1857  Vollenhove Find all individuals with events at this location 
    Siblings 2 siblings 
    Family ID F285193  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Hubertina Adriana Maria Naessens,   b. 19 Dec 1867, Zaltbommel, Gld, NL Find all individuals with events at this location,   d. 12 Jul 1945, Rheden, Gld, NL Find all individuals with events at this location  (Age 77 years) 
    Married 27 Aug 1892  Tjitjalenka Find all individuals with events at this location 
    Last Modified 19 Jun 2009 
    Family ID F284985  Group Sheet  |  Family Chart

  • Photos
    522634.jpg
    522634.jpg

  • Notes 
    • directeur Binnenlands Bestuur, 1906-1910; minister van koloniën , 1919-1925 en 1929-1933. Tijdens tijdens periode was het afgelopen met de Ethische politiek, en werd er voor een conservatievere houding gekozen.

      - ambtenaar bij de burgerlijke dienst Binnenlands Bestuur te Java, van 27 augustus 1883 tot november 1883
      - belast met administratie en brandmerking van vee en controle op de veepest, van november 1883 tot februari 1887
      - aspirant-controleur residentie Soerabaya, van 27 februari 1887 tot 29 maart 1889
      - controleur op Java en Madoera, vanaf 29 maart 1889
      - gedetacheerd bij de Algemeene Secretarie te Buitenzorg (Ned.-Indië), vanaf 1889, toelichting: actief in commissies; rang in 1896 controleur eerste klasse
      - verlof, van 1896 tot 1898, toelichting: terug in Nederland
      - toegevoegd aan de grondhuurcommissie, van 1898 tot 1904
      - inspecteur agrarische zaken, van 1904 tot 1905
      - adjunct-directeur Binnenlands Bestuur te Buitenzorg (Ned.-Indië), van 1905 tot 1906
      - directeur Binnenlands Bestuur te Buitenzorg (Ned.-Indië), van 1906 tot 1913
      - verlof, van 1910 tot 1913
      - regeringscommissaris voor de Reorganisatie van het Bestuurswezen in Nederlands-Indië, van 1913 tot 1915, toelichting: eervol ontslag
      - minister van Koloniën, van 13 november 1919 tot 4 augustus 1925
      - ambteloos, van augustus 1925 tot augustus 1929
      - minister van Koloniën, van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933
      - ambteloos, vanaf 26 mei 1933
      - toegevoegd aan de inspecteur der cultures in verband met onderzoek naar de Herendiensten, vanaf 1890
      - lid commissie inzake nieuwe landrenteregeling, vanaf 1892
      - lid Staatscommissie inzake de verdediging van Nederlands-Indië, van mei 1912 tot juni 1913

      opleiding(en)
      vijfjarige h.b.s. Gemeentelijke H.B.S. te Leiden
      opleiding Indisch ambtenaar (grootambtenaarsexamen) Rijksinstelling voor onderwijs in de taal-, land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indië te Leiden tot 1883

      activiteiten
      - Bracht in 1921 een wet tot stand waarbij de Nederlands-Indische Aardolie Maatschappij werd opgericht, een gemengd bedrijf van de staat en de B.P.M. Deze maatschappij krijgt de concessie tot exploitatie van de aardolievelden van Djambi.
      - Benoemde in 1920 D. Fock tot Gouverneur-Generaal van Nederlands-Indië. Hij was de opvolger van de door sommmigen als te progressief beschouwde Van Limburg Stirum.
      - Bracht in 1922 de Bestuurshervormingswet tot stand, die instelling van gouvernementen en provinciën in Nederlands-Indië mogelijk maakt. De gouvernementen worden ambtelijk bestuurd; in de provincies komt naast een Gouverneur een provinciale raad. Er kunnen tevens regentschapsraden worden ingesteld.
      - Verzette zich in 1923 tegen een door een Kamermeerderheid gewenste afschaffing op termijn van de poenale sanctie op Sumatra's Oostkust. Deze sanctie hield in dat een weggelopen arbeider die zijn werkcontract niet nakwam op grond van de koelie-ordonantie met geweld kon worden teruggebracht.
      - Bracht in 1924 de Wet tot oprichting van de N.V. Billitonmaatschappij tot stand, een gemengd bedrijf van staat en Biliton dat concessie krijgt voor de exploitatie van de tinwinning in Nederlands-Indië.
      - Bracht in 1925 de Wet op de Indische Staatsinrichting tot stand, die het Regeringsreglement uit 1854 vervangt. Door de wet wordt het aantal leden van de Volksraad uitgebreid (maar voorlopig blijven - door een amendement-Feber - Europeanen in de meerderheid). Er komt een College van Gedelegeerden uit de Volksraad voor de dagelijkse wetgevende arbeid. De minister kan aanbevelingen doen aan de Gouverneur-Generaal.
      - Benoemde in 1931 Jhr. B.C. de Jonge tot Gouverneur-Generaal van Nederlands-Indië

      pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
      "Simon de Leugenaar", toelichting: volgens Tilanus bijnaam die voortkwam uit de geringe kennis van Kamerleden over koloniale zaken

      - Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
      - Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 30 augustus 1933

      publicaties/bronnen
      - Biografisch Woordenboek van Nederland, dl.III, 210
      - Wie is dat? 1939

      Biografisch Woordenboek(en)
      biografie opgenomen in het Biografisch Woordenboek van Nederland


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources