Cornelis Fock

Cornelis Fock

Male 1828 - 1910  (81 years)    Has 5 ancestors and 6 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Cornelis Fock 
    Born 29 Nov 1828  Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 1 Feb 1910  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I493731  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Abraham Fock,   d. Yes, date unknown 
    Mother Alida Johanna van Heekeren,   d. Yes, date unknown 
    Family ID F198679  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Maria Anna Uyttenhooven,   d. Yes, date unknown 
    Married 28 Jun 1854  Vlissingen Find all individuals with events at this location 
    Children 
     1. Dirk Fock,   b. 19 Jun 1858, Wijk bij Duurstede, Ut, NL Find all individuals with events at this location,   d. 17 Oct 1941, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 83 years)
     2. Alida Johanna Jacoba Fock,   b. 30 Nov 1865, Haarlem, NH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 20 Mar 1941, Baarn, Ut, NL Find all individuals with events at this location  (Age 75 years)
     3. Vice-Admiraal Cornelis Fock,   d. Yes, date unknown
    Last Modified 13 Nov 2004 
    Family ID F198676  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 29 Nov 1828 - Amsterdam, NH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 1 Feb 1910 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • - burgemeester en gemeentesecretaris van Vreeland, van december 1853 tot januari 1855
      - burgemeester en gemeentesecretaris van Nigtevecht, van december 1853 tot januari 1855
      - burgemeester van Wijk bij Duurstede, van januari 1855 tot 1 december 1859
      - burgemeester van Haarlem, van 1 december 1859 tot 1 mei 1866
      - lid Provinciale Staten van Noord-Holland voor het kiesdistrict Haarlem, van 19 april 1861 tot 4 juni 1868
      - lid gemeenteraad van Haarlem, van juli 1861 tot 1 mei 1866
      - burgemeester van Amsterdam, van 1 mei 1866 tot 4 juni 1868
      - minister van Binnenlandse Zaken, van 4 juni 1868 tot 3 januari 1871
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Amsterdam, van 18 september 1871 tot 30 november 1871
      - Commissaris des Konings (later: 'der Koningin') in Zuid-Holland, van 1 december 1871 tot 1 april 1900
      - kantonrechter-plaatsvervanger te Loenen, van 1854 tot 1855
      - kabinetsformateur (samen met Brocx), van 24 november 1870 tot 28 november 1870, toel.: poging mislukte
      - voorzitter Commissie over het plan tot indijken, droogmaken en in cultuur brengen van het zuidelijk deel der Zuiderzee, van 2 augustus 1872 tot 21 april 1873
      - voorzitter Rijksadviseurs voor de Monumenten van Geschiedenis en Kunst, omstreeks 1876
      - lid College van Curatoren Rijksuniversiteit te Leiden, van 26 januari 1878 tot juli 1897
      - president commisie van toezicht over Koninklijk conservatorium te 's-Gravenhage, van 1879 tot 1910
      - president College van Curatoren Rijksuniversiteit te Leiden, van juli 1897 tot 1 februari 1910

      opleiding(en)
      Franse school
      - rechten Atheneum Illustre te Amsterdam, van 3 oktober 1848 tot september 1850
      - Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd op dissertatie) Hogeschool te Utrecht, van 20 november 1848 tot 5 juni 1852

      - Bracht in 1869 een wet tot stand waarbij het ledental van de Tweede Kamer werd uitgebreid van 75 naar 80
      - Bracht in 1869 de Begrafeniswet tot stand. Deze bepaalt dat lijken in een gesloten kist moeten worden begraven op een begraafplaats, dat iedere gemeente een algemene begraafplaats moet inrichten (waarbij ontheffing door G.S. mogelijk is), dat die begraafplaats omgeven moet zijn door een muur, heg of omheining, dat ruiming na 10 jaar plaatsvindt, dat begraven alleen met toestemming van een ambtenaar van de burgerlijke stand kan plaatsvinden en dat een gemeente begrafenisrecht kan heffen. Voorts bepaalt de wet dat bij een vermoeden van een gewelddadige dood een lijkschouwing moet plaatsvinden.
      - Bracht in 1869 de IJkwet tot stand, die het ijken van maten, gewichten en meet- en weegwerktuigen regelt. Grondslag voor het ijken zijn de meter en de kilogram. De wet legt onder meer vast wat onder een kilometer, are, liter en gram moet worden verstaan. Er komt een dienst voor het IJkwezen, die het ijken en herijken uitvoert.
      - Bracht in 1869 een Wet inzake het toezicht op het gebruik van stoomtoestellen tot stand. Voor het in werking brengen van een stoomketel is een vergunning van de minister nodig. Er wordt een speciale dienst voor het toezicht op stoomtoestellen ingesteld.
      - Bracht in 1870 wetten tot stand waarbij de gemeenten Reeuwijk en Waddinxveen werden gevormd door samenvoeging van resp. Reeuwijk en Sluipwijk en van Noord-Waddinxveen, Zuid-Waddinxveen en Broek c.a., alsmede een deel van de op te heffen gemeente Stein
      - Bracht in 1870 een regeling voor het onderwijs van rijkswege inzake beeldende kunsten tot stand
      - Bracht in 1870 de Veewet tot stand, die regels bevat over de bestrijding van besmettelijke veeziekten. Daartoe komt er een Veeartsenijkundig Staatstoezicht en Veeartsenijkundige Politie.
      - Bracht in 1870 een wijziging van de Armenwet tot stand, waardoor niet de geboorteplaats, maar de woonplaats bepalend werd voor de vraag welke gemeente ondersteuning diende te verlenen
      - Bracht in 1870 een wet tot stand waarbij de gemeente Anna Paulowna werd ingesteld

      verkiezingen
      Werd in 1871 in de districten Amsterdam en Haarlem gekozen en nam zitting voor Amsterdam. Versloeg in het district Haarlem G.L.J. van der Hucht en in het district Amsterdam o.a. H.A. Insinger (cons.)

      - Grootkruis Orde van de Eikenkroon, 6 mei 1879
      - Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 31 augustus 1897

      directeur Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen

      publicaties/bronnen
      - "De polizza adsecuratoria quae Amstelodami in causis maritimis adhiberi solet, ad codicis mercatorii normam exacta" (dissertatie, 1852)
      - "Over het armwezen" (brochure, 1853)
      - Biografisch Woordenboek van Nederland, dl.V, 132
      - P. Hofland, "Leden van de raad. De Amsterdamse gemeenteraad 1814-1941"
      - Ned. Patriciaat, 1917, 1964


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources