Dominique Jacques de Eerens

Dominique Jacques de Eerens

Male 1781 - 1840  (59 years)    Has no ancestors but one descendant in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Dominique Jacques de Eerens 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 17 Mar 1781  Alkmaar, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 30 May 1840  Buitenzorg Find all individuals with events at this location 
    Person ID I479090  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Family Jkvr. Dorothée Jeanne de Salve de Bruneton,   d. Yes, date unknown 
    Married 12 Jun 1814  Nijmegen, Gld, NL Find all individuals with events at this location 
    Children 
     1. Mr. Willem Frederik Carel de Eerens,   b. 2 Sep 1833, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 29 Sep 1883, Buitenzorg Find all individuals with events at this location  (Age 50 years)
    Last Modified 10 Nov 2004 
    Family ID F198425  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 17 Mar 1781 - Alkmaar, NH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsMarried - 12 Jun 1814 - Nijmegen, Gld, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    479090.jpg
    479090.jpg

  • Notes 
    • Kort na zijn geboorte op 17 maart 1781 overlijdt zijn moeder, waarop zijn vader pastoor wordt.

      gouverneur-generaal, 1836-1840.
      onder zijn bewind kwam er een einde aan de Padri-oorlog op Sumatra (1838)
      in 1838 werd de positie van de Raad van Indië gewijzigd van een medebesturend in een slechts adviserend lichaam evenals zijn voorgangers was hij een trouw aanhanger van het Cultuurstelsel.

      - soldaat derde bataillon der zesde halve brigade, vanaf 15 april 1798
      - fourier, vanaf 7 juni 1798
      - sergeant, vanaf 31 augustus 1799
      - cadet, van 1 april 1800 tot februari 1801
      - officier, vanaf 6 februari 1801
      - kapitein bij de derde compagnie van het korps adelborsten, 1808
      - kapitein-eerste hoofdman bij de eerste compagnie van het korps adelborsten, 1809
      - kapitein bij de lijfwacht te paard, 1809
      - opperschildknaap bij de lijfwacht te paard, van 3 oktober 1809 tot 11 mei 1810
      - officier bij de lijfwacht te voet, vanaf 11 mei 1810
      - lid Raad voor de Zaken van Holland te Parijs, van juli 1810 tot 29 oktober 1810
      - chef de bataille eerste regiment tirailleurs Keizerlijke Garde, vanaf 3 oktober 1810
      - majoor à la suite bij het derde regiment tirailleurs Keizerlijke Garde, 1812
      - chef staf der Keizerlijke Garde, vanaf juli 1812
      - adjudant-commandant Generale Staf, van 12 november 1812 tot 16 januari 1813
      - chef staf der artillerie van het tiende korps, van 16 januari 1813 tot 24 januari 1814
      - officier in Nederlandse dienst, vijfde bataillon jagers, vanaf 29 januari 1814
      - provinciaal commandant van Noord-Brabant, mstreeks 1822
      - inspecteur-generaal der infanterie zesde groot militair commando, vanaf 20 december 1826
      - commandant der derde divisie infanterie, van 7 juli 1829 tot 25 december 1839
      - directeur-generaal van Oorlog, van 1 januari 1830 tot 1 oktober 1834
      - luitenant-Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië, van 5 maart 1835 tot 29 februari 1836, toel.: op 10 nov. 1834 naar Java vertrokken, 22 feb. 1835 aangekomen
      - Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië, van 29 februari 1836 tot 30 mei 1840

      - tweede luitenant, van 6 februari 1801 tot augustus 1809
      - adjudant-majoor, vanaf 1803
      - eerste luitenant, van 25 augustus 1806 tot mei 1807
      - kapitein, van 20 mei 1807 tot augustus 1809
      - luitenant-kolonel, van 25 augustus 1809 tot november 1812
      - kolonel, van 12 november 1812 tot 24 januari 1814
      - luitenant-kolonel in Nederlandse dienst, van 29 januari 1814 tot 30 april 1814
      - kolonel, van 30 april 1814 tot 21 april 1815
      - generaal-majoor, van 21 april 1815 tot 20 december 1826
      - luitenant-generaal, vanaf 20 december 1826

      wetenswaardigheden
      Zijn vader was arts, later pastoor te Vlodrop

      ridderorden
      - Ridder in de Orde van de Unie, 20 mei 1807
      - Ridder in de Orde van de Reünie, 5 maart 1812
      - Ridder derde klasse Militaire Willemsorde, 20 juni 1819
      - Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 4 juli 1829
      - Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 29 mei 1831
      lid Legioen van Eer, 5 mei 1812

      publicaties/bronnen
      - M.A. van Rhede van der Kloot, "Gouverneurs-Generaal en Commissarissen-Generaal van Nederlandsch-Indië, 1610-1888", 166
      - Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek, dl.I, 793


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources