Otto van Rees

Otto van Rees

Male 1823 - 1892  (69 years)    Has 26 ancestors and 5 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Otto van Rees 
    Born 4 Jan 1823  Culemborg Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 10 Mar 1892  Arnhem, Gld, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I472774  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Dr. Johannes van Rees,   d. Yes, date unknown 
    Mother Geertruid Jacoba Eduardina Holmberg de Beckfelt,   d. Yes, date unknown 
    Family ID F188145  Group Sheet  |  Family Chart

    Family 1 Johanna Henriëtte Lucassen,   b. 28 Feb 1829, Semarang, Jawa Tengah, Indonesia Find all individuals with events at this location,   d. 19 Mar 1854, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 25 years) 
    Married 2 Oct 1847  Kemanglen Find all individuals with events at this location 
    Last Modified 16 Mar 2004 
    Family ID F188146  Group Sheet  |  Family Chart

    Family 2 Johanna Sara Wilhelmina van Braam Morris,   b. 7 Jul 1835, Batavia, N.O.I. Find all individuals with events at this location,   d. 8 Apr 1878, Batavia, N.O.I. Find all individuals with events at this location  (Age 42 years) 
    Married 22 Jun 1855  Batavia, N.O.I. Find all individuals with events at this location 
    Children 
     1. Susanna Antoinetta van Rees,   b. 8 Apr 1858, Poerworedjo Find all individuals with events at this location
     2. Johanna Magdalena van Rees,   b. 16 Dec 1859, Poerworedjo Find all individuals with events at this location
     3. Adriana Josina Emilie van Rees,   b. 16 Nov 1860, Soerabaya Find all individuals with events at this location
     4. Johanna Sara Wilhelmina van Rees,   b. 8 Dec 1861, Soerabaya, Java, Indonesia Find all individuals with events at this location
     5. Daniel François Willem van Rees,   b. 11 Mar 1863, Soerabaya, Java, Indonesia Find all individuals with events at this location,   d. 30 Oct 1934, Montreux, CH Find all individuals with events at this location  (Age 71 years)
    Last Modified 11 Feb 2017 
    Family ID F188147  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsMarried - 22 Jun 1855 - Batavia, N.O.I. Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 10 Mar 1892 - Arnhem, Gld, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    472774.jpg
    472774.jpg

  • Notes 
    • - klerk ter Algemene Secretarie te Buitenzorg (Ned.-Indië), van 1 september 1837 tot 1 januari 1840
      - eerste klerk Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 1 januari 1840 tot 1 januari 1841
      - tweede commies Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 1 januari 1841 tot 1 januari 1844
      - eerste commies Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 1 januari 1844 tot 14 september 1845
      - bestuursambtenaar Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 14 september 1845 tot 24 mei 1846
      - hoofdcommies Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 24 mei 1846 tot 31 mei 1850
      - referendaris ter Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 31 mei 1850 tot 5 juni 1851
      - adjunct-Gouvernementssecretaris, van 5 juni 1851 tot 17 juli 1851
      - inspecteur van Financiën, van 17 juli 1851 tot 8 april 1853; met verlof voor herstel gezondheid; eind 1854 naar Ned.-Indië teruggekeerd
      - resident van Kedoe, van 6 juli 1856 tot 20 augustus 1857
      - resident te Bagelen, van 20 augustus 1857 tot 14 mei 1860
      - resident te Soerabaja, van 14 mei 1860 tot 30 april 1864
      - lid Raad van Nederlandsch-Indië, van 1 mei 1864 tot 25 februari 1868; verlof vanwege ziekte
      - verlof in Nederland, van februari 1868 tot maart 1870
      - lid Raad van Nederlandsch-Indië, van 1 maart 1870 tot 10 juni 1872; verlof vanwege ziekte
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Rotterdam, van 17 september 1872 tot 31 juli 1873
      - vice-president Raad van Nederlandsch-Indië, van 6 september 1873 tot 16 maart 1878
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Arnhem, van 17 juni 1878 tot 12 maart 1879
      - minister van Koloniën, van 10 maart 1879 tot 20 augustus 1879
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Rotterdam, van 21 september 1880 tot 20 januari 1884
      - voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 september 1881 tot 19 januari 1884; benoemd bij K.B. van 21-09-1881
      - Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië, van 11 april 1884 tot 29 september 1888

      - Gouvernements-commissaris voor de hervorming van het bestuur in de Preanger-regentschappen, van 16 juni 1866 tot 25 augustus 1871
      - kabinetsformateur, van 12 maart 1883 tot 18 maart 1883; poging mislukt

      - Versloeg in 1872 bij tussentijdse verkiezingen in het district Rotterdam I.L.C. van den Berch van Heemstede (a.r.)
      - Sprak in de Tweede Kamer vooral over koloniale zaken en handelsaangelegenheden
      - Versloeg in juni 1878 in het district Arnhem W.C.I.J. Cremers (rk) na herstemming
      - Keerde zich 1879 met Gleichman tegen het doen van een verzoek aan de koning voor machtiging tot grondwetsherziening
      - Versloeg in 1880 bij tussentijdse verkiezingen in het district Rotterdam M.L. van Deventer (a.r.).
      - Verliet in 1882 de voorzittersstoel om het woord te kunnen voeren in een debat over het verslag van de commissie van rapporteurs over de Indische begroting. Ten gevolge van dit kritische verslag en het daarover gehouden debat trad minister Van Goltstein van Koloniën af.

      pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
      "Koning Otto"; in Ned.-Indië

      woonplaats(en)/adres(sen)
      - Ned.-Indië, van 11 juli 1837 tot 1872
      - Nederland, van februari 1864 tot maart 1870; verlof
      - Ned.-Indië, van april 1873 tot april 1878
      - Nederland, van 1878 tot 1884
      - Ned.-Indië, van 1884 tot 1888

      - Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 7 april 1865
      - Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 12 mei 1874

      publicaties/bronnen
      - Castoretpollux, "In de Tweede Kamer. Portretten" (1881)
      - Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek, dl.X, 790
      - M.A. van Rhede van der Kloot, "Gouverneurs-Generaal en Commissarissen-Generaal van Nederlandsch-Indië 1610-1888"
      - Ned. Patriciaat, 1912

      familierelaties
      Neef van W.A. van Rees, lid Rekenkamer

      van zijn hand kwam het rapport waardoor het oude Preangerstelsel (zie Gouverneur-generaal Mijer) werd afgeschaft 1871.
      In de Buitengewesten had hij te maken met onlusten, terwijl ook Atjeh-oorlog voortsleepte.


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources