Hendrik Lambertus s' Jacob

Hendrik Lambertus s' Jacob

Male 1906 - 1967  (60 years)    Has more than 100 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Hendrik Lambertus s' Jacob 
    Born 5 Apr 1906  Driebergen, Ut, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 29 Mar 1967  Leiden, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I464202  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Herman Theodoor s' Jacob,   b. 4 Mar 1869, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 16 Jul 1950, Zeist, Ut, NL Find all individuals with events at this location  (Age 81 years) 
    Mother Baronesse Wilhelmine Elisabeth Charlotte van Boetzelaer van Oosterhout,   b. 7 Aug 1876,   d. 6 Jan 1970  (Age 93 years) 
    Married 9 Apr 1904  Cannes Find all individuals with events at this location 
    Family ID F184299  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 5 Apr 1906 - Driebergen, Ut, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 29 Mar 1967 - Leiden, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • - volontair ter secretarie gemeente Vreeswijk, van 1932 tot 1933
      - ambtenaar Provinciale Griffie te Utrecht, van 1933 tot 1937
      - burgemeester van Valburg, van 1 maart 1939 tot 1942
      - geïnterneerd te Scheveningen, vanaf 1942
      - geïnterneerd te Vught, vanaf 1943
      - geïnterneerd te Neu Brandenburg (Mecklenburg)
      - burgemeester van Valburg, van mei 1945 tot 19 november 1945
      - secretaris-generaal ministerie van Financiën, van 19 november 1945 tot 15 oktober 1950; vanaf 1 aug. 1949 op non-actief
      - gedelegeerde van de Kroon in Indonesië en plaatsvervangend Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, van 1 augustus 1949 tot 29 december 1949; belast met het voorbereiden van de repatriëring der Kon. Landmacht en een deel van het K.N.I.L.; tevens financieel adviseur van de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, Lovink
      - regeringscommissaris voor het militaire hulpprogramma in Indonesië, van januari 1950 tot oktober 1950
      - minister van Oorlog, van 16 oktober 1950 tot 15 maart 1951
      - minister van Marine, van 16 oktober 1950 tot 15 maart 1951

      - regeringscommissaris te Londen, maart 1950; vertegenwoordigde Lieftinck op bijeenkomst ministers van Financiën der NAVO-landen
      - lid Raad van Commissarissen Ned. Spoorwegen, vanaf april 1948
      - lid Raad van Commissarissen Albert de Bary
      - lid Raad van Commissarissen en adviseur Caltex
      - bestuurslid van vele particuliere organisaties
      - president-kerkvoogd Ned. Hervormde gemeente te Voorburg; na ministerschap
      - regeringscommissaris Duits staalbedrijf "Klockner Werke", vanaf 1951; later gewoon commissaris
      - diverse commissariaten; na ministerschap
      - voorzitter Staatscommissie ter voorbereiding tweede instituut voor technisch hoger onderwijs, van 1953 tot 1955
      - voorzitter Staatscommissie ter bestudering van de Nederlandse gevangenissen en haar noodzakelijke verbeteringen, van 1953 tot 1958
      - voorzitter commissie subsidieregeling bijzonder hoger onderwijs, van 1955 tot 1958
      - voorzitter commissie financiering gemeentelijke universiteit, van 1956 tot 1958
      - lid College van Curatoren Technische Universiteit te Eindhoven, van 1956 tot oktober 1959
      - voorzitter Staatscommissie zaken van de Erediensten tot 1958
      - voorzitter College van Curatoren Technische Hogeschool te Eindhoven, van 1959 tot 1961
      - lid Algemeen bestuur Medische Faculteit te Rotterdam, omstreeks 1966

      opleiding(en)
      gymnasium Lyceum te Zeist tot 1924
      rechten Rijksuniversiteit te Utrecht tot 1924

      Zijn belangrijkste beleidsdaad was het ontslag van H.J. Kruls als voorzitter van de verenigde chefs van staven

      - Studiegenoot van P. Lieftinck. Trof deze later weer in een Duits kamp.
      - Actief in illegaliteit

      ridderorden
      - Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 29 april 1949
      - Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, maart 1951

      verenigingen, sociëteiten, genootschappen
      lid Utrechts Studenten Corps

      reserve-officier cavalerie te Amersfoort

      publicaties/bronnen
      - J.W.L. Brouwer, "Miljarden voor defensie?", in: P.F. Maas en J.M.M.J. Clerx (eds.), "Het kabinet-Drees-Van Schaik 1948-1951", band C, 225-229
      - basisdoctoraal-scriptie H.Hartel (1982)
      - Ned. Patriciaat, 1997


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources