Willem Frederik Duisenberg

Willem Frederik Duisenberg

Male 1935 - 2005  (70 years)    Has 2 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    All

  • Name Willem Frederik Duisenberg 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 9 Jul 1935  Heerenveen, FR Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 31 Jul 2005  Faucon, Fr Find all individuals with events at this location 
    Person ID I443465  Geneagraphie
    Last Modified 4 Mar 2007 

    Father Lammert Duisenberg,   d. Yes, date unknown 
    Mother Antje Ykema,   d. Yes, date unknown 
    Family ID F208040  Group Sheet  |  Family Chart

    Family 1 Drs Tine Stelling 
    Married
    • 2 zonen, 1 dochter
    Last Modified 4 Mar 2007 
    Family ID F175748  Group Sheet  |  Family Chart

    Family 2 Living 
    Last Modified 11 Apr 2003 
    Family ID F175742  Group Sheet  |  Family Chart

  • Photos
    443465.jpg
    443465.jpg

    Recordings At least one living or private individual is linked to this item - Details withheld.

  • Notes 
    • wetenschappelijk medewerker eerste klasse economische faculteit Rijksuniversiteit te Groningen, van juni 1961 tot december 1965
      staflid I.M.F. (Internationaal Monetair Fonds) te Washington, van januari 1966 tot maart 1969
      stafadviseur directie De Nederlandsche Bank, van maart 1969 tot 1970
      hoogleraar macro-economie Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, van 1970 tot mei 1973
      minister van Financiën, van 11 mei 1973 tot 19 december 1977
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1977 tot 8 september 1977
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 januari 1978 tot 27 juni 1978
      vice-president directie Rabobank, van 1978 tot 1981
      directeur De Nederlandsche Bank, van 1981 tot 1 januari 1982
      president De Nederlandsche Bank, van 1 januari 1982 tot 1 juli 1997
      president E.M.I. (Europese Monetair Instituut), van 1 juli 1997 tot 1 juli 1998
      president E.C.B. (Europese Centrale Bank), vanaf 1 juli 1998
      lid Centrale Plancommissie
      lid Raad van Commissarissen Nutricia, van 1978 tot januari 1979
      lid Raad van Commissarissen Douwe Egberts, van juni 1978 tot 1 januari 1982
      adviseur Rabobank, vanaf 1 augustus 1978
      president Raad van Commissarissen Nutricia, vanaf 12 januari 1979
      lid Raad van Commissarissen K.L.M., vanaf 1979
      kroonlid S.E.R. (Sociaal-Economische Raad), van 1982 tot 1 juli 1997
      lid bestuur Stichting Radio Nederland Wereldomroep
      president Bank voor International Settlements, van 1988 tot 1990
      lid Raad van Advies I.O.O. (Instituut voor Onderzoek van Overheidsuitgaven)
      voorzitter bestuur Atlantic Exchange Program
      voorzitter Stichting Praemium Erasmianum, van 1 januari 1989 tot januari 1997
      voorzitter Fonds International Statistical Institute
      voorzitter jury AKO-literatuurprijs 1992, mei 1991
      voorzitter bestuur Koning Willem I Stichting
      vice-voorzitter E.M.I. (Europese Monetaire Instelling), van 1994 tot 1 juli 1997

      gymnasium-b tot 1954; eindexamen
      economie: internationale betrekkingen Rijksuniversiteit te Groningen tot 1961; cum laude
      Promotie: economische wetenschappen Rijksuniversiteit te Groningen, december 1965
      eredoctoraten
      economische wetenschappen Universiteit van Amsterdam, 8 januari 2001

      Maakte in november 1972 deel uit van het zgn. deelkabinet-Den Uyl/Van Mierlo als kandidaat voor Financiën
      Ontwikkelde in 1975 het één-procentsbeleid en bracht in 1976 de Nota over het te voeren beleid ter zake van de collectieve voorzieningen en de werkgelegenheid uit, waarin de een-procentsnorm verder wordt uitgewerkt. Deze norm geeft het maximale groeipercentage aan waarmee de collectieve lasten op middellange termijn mogen stijgen. De lasten die op winstinkomens drukken, moeten worden verlicht, waardoor er meer ruimte ontstaat voor investeringen.
      De gemiddelde werknemer moet er wel reëel in inkomen op vooruit blijven gaan.
      Diende in 1976 samen met minister Boersma een ontwerp-Wet op de Vermogensaanwasdeling (V.A.D.) in; dit voorstel werd onder een opvolgend kabinet ingetrokken
      Bracht in 1977 de Wet giraal effectenverkeer tot stand

      woonplaats
      Amsterdam

      onderscheidingen
      Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 11 april 1978
      Commandeur in de Orde van de Oranje-Nassau
      Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, juni 1997
      penning van verdienste in zilver Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, 6 juni 1997

      publicaties
      "De economische gevolgen van de ontwapening" (dissertatie, 1965)


      President, European Central Bank (1998 to present),
      President of the European Monetary Institute (1997-1998),
      President of De Nederlandsche Bank (1982-1997),
      Executive Director of the De Nederlandsche Bank (1981-1982),
      Member and Vice-Chairman of the Executive Board Rabobank Nederland (1978-1981),
      member of Parliament for the Partij van de Arbeid (1977-1978),
      Minister of Finance (1973-1977),
      professor of macroeconomics, University of Amsterdam (1970-1973).


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources