Jhr.Mr.Dr. Otto Frans Antoine Hubert van Nispen tot Pannerden

Jhr.Mr.Dr. Otto Frans Antoine Hubert van Nispen tot Pannerden

Male 1907 - 1992  (85 years)    Has more than 250 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Otto Frans Antoine Hubert van Nispen tot Pannerden 
    Prefix Jhr.Mr.Dr. 
    Born 14 Apr 1907  Pannerden Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 10 Jun 1992  Heemstede, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I412110  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Jhr. Frans Lodewijk Marie van Nispen tot Pannerden,   b. 15 Nov 1874, Zevenaar, Gld, NL Find all individuals with events at this location,   d. 08 Aug 1928, Zevenaar, Gld, NL Find all individuals with events at this location  (Age 53 years) 
    Mother Johanna Tegelaar,   b. 21 Oct 1887, Warmond Find all individuals with events at this location,   d. 11 Aug 1931, Pannerden Find all individuals with events at this location  (Age 43 years) 
    Married 12 Jul 1906  Warmond Find all individuals with events at this location 
    Siblings 2 siblings 
    Family ID F164090  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Jeanne Marie Josephe Mathilde Hélène van Biervliet,   d. Yes, date unknown 
    Married 16 Apr 1934  Elsene, B Find all individuals with events at this location 
    Last Modified 12 Jan 2003 
    Family ID F164126  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsDied - 10 Jun 1992 - Heemstede, NH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    Otto van Nispen tot Pannerden
    Otto van Nispen tot Pannerden

  • Notes 
    • burgemeester en gemeentesecretaris van Pannerden, van 1 december 1933 tot 15 juni 1937
      burgemeester van Hillegom, van 15 juni 1937 tot 16 februari 1964
      lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 4 juli 1950 tot juli 1960
      lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1960 tot 16 februari 1964; voor Groep IV
      Commissaris van de Koningin in Overijssel, van 16 februari 1964 tot 1 mei 1972
      heemraad polderdistrict Herwen, Aerdt en Pannerden, van 1932 tot 1937
      secretaris polderdistrict Herwen, Aerdt en Pannerden, vanaf 1937
      voorzitter Koninklijke Vereniging van bloembollencultuur
      hoofdingeland Hoogheemraadschap Rijnland
      plaatsvervangend voorzitter Hoogheemraadschap Rijnland
      voorzitter P.T.T.-kamer voor Zuid-Holland, omstreeks 1959
      voorzitter College van Curatoren Technische Hogeschool Twenthe te Enschede, omstreeks 1966
      voorzitter en lid Commissie van Bestuur Kaderschool Gemeentepolitie, omstreeks 1966
      opleiding(en)
      gymnasium-a R.K. Canisius Gymnasium te Nijmegen
      rechten Rijksuniversiteit te Leiden
      promotie
      rechtsgeleerdheid Katholieke Universiteit te Nijmegen, 1936
      wetenswaardigheden
      Was woordvoerder voor binnenlandse zaken in de Eerste Kamer; hield zich verder bezig met landbouw

      adressen
      Hillegom, Huize Weerdestein, omstreeks 1960 en 1964

      onderscheidingen
      Officier in de Orde van Oranje-Nassau, 23 april 1957
      Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 15 april 1966
      Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau, 1 mei 1972
      heer van Pannerden

      publicaties
      "De Wegenwet" (dissertatie, 1936)

      meer informatie
      Persoonlijkheden in het Koninkrijk der Nederlanden in woord en beeld (1938)
      Wie is dat? 1956


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources