Jhr.Mr. Gerard George Clifford

Jhr.Mr. Gerard George Clifford

Male 1779 - 1847  (68 years)    Has more than 100 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Gerard George Clifford 
    Prefix Jhr.Mr. 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 16 Feb 1779  Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 7 Mar 1847  Arnhem, Gld, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I411994  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Mr. George Clifford,   b. 8 Sep 1741, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 14 Apr 1785, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 43 years) 
    Mother Johanna Maria Kuysten van Hoesen,   b. 4 Jul 1746, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 23 Jul 1817, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 71 years) 
    Married 25 Sep 1764 
    Siblings 3 siblings 
    Family ID F164061  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Wilhelmina Antoinetta Catharina Roemelé,   d. Yes, date unknown 
    Married 13 Mar 1834  Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Last Modified 10 Jan 2003 
    Family ID F164064  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 16 Feb 1779 - Amsterdam, NH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsMarried - 13 Mar 1834 - Amsterdam, NH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 7 Mar 1847 - Arnhem, Gld, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • thesaurier van Amsterdam
      commissaris van Amsterdam, vanaf 1786
      advocaat te Amsterdam, vanaf 1802
      lid stedelijke raad van Amsterdam, van 1816 tot 1824
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Holland, van 18 oktober 1824 tot 21 oktober 1833
      lid stedelijke raad van Amsterdam, van 1826 tot 1834
      directeur-generaal van Waterstaat, Nationale Nijverheid en Koloniën ad interim, van 4 oktober 1830 tot 1 oktober 1831
      minister van Nationale Nijverheid en Koloniën ad interim, van 1 oktober 1831 tot 1 januari 1834
      minister van Staat, januari 1834
      lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 24 oktober 1833 tot 7 maart 1847
      commissaris belast met de liquidatie van de Desolate Boedelskamer
      commissaris van de wegen en vaarten tussen de zes Noordhollandse steden
      commissaris van de zandpaden op Muiden, Naarden en Weesp
      commissaris over het Stadhuis
      lid Amortisatie Syndicaat
      opleiding(en)
      Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd op dissertatie) Hogeschool te Leiden, van 4 juni 1800 tot 20 februari 1802
      wetenswaardigheden
      Behoorde tot de financiële oppositie
      Werd in 1829 en september 1830 als tweede en in 1830 als derde op de voordracht voor het Tweede-Kamervoorzitterschap geplaatst
      Beantwoordde in 1830 de vraag of tot scheiding van Noord en Zuid moest worden overgegaan met "ja"

      adressen
      Amsterdam, Herengracht

      onderscheidingen
      Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw

      jonkheer, 16 september 1815

      verenigingen, sociëteiten, genootschappen
      lid Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde

      meer informatie
      P. Hofland, "Leden van de raad. De Amsterdamse gemeenteraad 1814-1941"


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources