Prof. Dr. Willem Christiaan Leonard van der Grinten

Prof. Dr. Willem Christiaan Leonard van der Grinten

Male 1913 - 1994  (80 years)    Has 34 ancestors and 5 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Willem Christiaan Leonard van der Grinten 
    Prefix Prof. Dr. 
    Relationshipwith Adam
    Born 7 Sep 1913  Venlo, L, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 1 Jun 1994  Nijmegen, Gld, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I411971  Geneagraphie
    Last Modified 6 May 2013 

    Father Prof. Jozef Hubertus Petrus Maria van der Grinten,   b. 1 Mar 1885, 's-Hertogenbosch, NBr, NL Find all individuals with events at this location,   d. 6 Nov 1932, Nijmegen, Gld, NL Find all individuals with events at this location  (Age 47 years) 
    Mother Wilhelmina Franciska Maria Karthaus,   d. Yes, date unknown 
    Married 5 Nov 1912 
    Siblings 1 sibling 
    Family ID F164052  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Wil M.L.A. Peters,   b. 10 Jan 1911,   d. 10 Feb 1994, Nijmegen, Gld, NL Find all individuals with events at this location  (Age 83 years) 
    Children 
     1. Living
    Last Modified 6 May 2013 
    Family ID F1302684  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 7 Sep 1913 - Venlo, L, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 1 Jun 1994 - Nijmegen, Gld, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • advocaat te Arnhem, van 1934 tot 1936
      bedrijfsjurist bij Unilever, van 1936 tot 1945
      advocaat te Rotterdam, vanaf 1939
      lid gemeenteraad van Rotterdam, van 9 november 1945 tot 17 februari 1949
      hoofd Nederlands Beheers-Instituut te Rotterdam, van 1945 tot 1949
      staatssecretaris van Economische Zaken (belast met onder meer publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie; sinds 13-01-1950 tevens middenstandszaken), van 25 januari 1949 tot 15 maart 1951
      hoogleraar bestuurlijk recht en handelsrecht Katholieke Hogeschool te Tilburg, van 1951 tot 1957
      hoogleraar bestuurlijk recht en handelsrecht Katholieke Universiteit te Nijmegen, van 1957 tot 1986
      lid bestuur Centrum voor Staatkundige Vorming K.V.P., van augustus 1945 tot november 1946
      fractievoorzitter K.V.P. gemeenteraad van Rotterdam, van november 1945 tot februari 1949
      vice-voorzitter Centrum voor Staatkundige Vorming K.V.P., van november 1946 tot mei 1947
      voorzitter Centrum voor Staatkundige Vorming K.V.P., van mei 1947 tot januari 1949
      voorzitter Centrum voor Staatkundige Vorming K.V.P., van 1952 tot 1956
      voorzitter adviescommissie over mogelijkheid van beroep tegen besluiten van publiekrechtelijke organen, 1949
      lid Staatscommissie van advies inzake particuliere steenkolenmijnen, van 10 december 1946 tot 1948
      (kroon-)lid Sociaal-Economische Raad, van 1 april 1950 tot 1 april 1984
      lid/secretaris Staatscommissie inzake de Grondwetsherziening (Staatscommissie-Van Schaik), van april 1950 tot 4 januari 1954
      lid Staatscommissie inzake herziening van de Nederlandse burgerlijke wetgeving
      lid Staatscommissie van advies inzake de status van de ambtenaren, vanaf augustus 1952
      lid commissie-Wiarda inzake loterijen, vanaf maart 1958
      lid/plaatsvervangend voorzitter Commissie Economische Mededinging, vanaf 11 november 1958
      raadsheer-plaatsvervanger Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, omstreeks 1959 en 1970
      lid commissie van onderzoek wijziging rechtsvorm van de onderneming (commissie-Verdam), van april 1960 tot 1965
      lid commissie van advies taakverdeling tussen departementen, vanaf 2 april 1964
      voorzitter-lid commissie Vennootschapsrecht (commissie-Van der Grinten), van 1968 tot december 1992
      raadsheer-plaatsvervanger Gerechtshof te Arnhem, omstreeks 1970
      plaatsvervangend lid College van Beroep voor het Bedrijfsleven, omstreeks 1970
      kabinetsinformateur, van 8 november 1977 tot 6 december 1977
      voorzitter van de faculteit der rechtsgeleerdheid te Nijmegen
      lid en voorzitter van de Mijnraad, van 1987 tot juni 1994
      lid Raad van Commissarissen N.V. Nederlandse Staatsmijnen
      president Raad van Commissarissen N.V. D.S.M.
      lid Raad van Commissarissen H.B.G.
      lid Raad van Commissarissen Meppeler Machinefabriek
      voorzitter commissie deregulering in verband met de economische ontwikkeling tot 27 juni 1983
      opleiding(en)
      rechten Katholieke Universiteit te Nijmegen tot 1934
      promotie
      rechtsgeleerdheid Katholieke Universiteit te Nijmegen, 1937
      wetenswaardigheden
      Was in 1948 kandidaat voor de K.V.P. bij de Tweede-Kamerverkiezingen
      Bracht in 1950 samen met de ministers Joekes, Van den Brink en Mansholt de Wet op de Bedrijfsorganisatie tot stand, waarbij de Sociaal-Economische Raad werd ingesteld en de instelling van product-, hoofdbedrijf- en bedrijfsschappen mogelijk werd
      Bracht in 1950 een herziening van de Wet op de Kamers van Koophandel en Fabrieken tot stand. Deze regelt de oprichting van één of meer Kamers van Koophandel per provincie en verplichte samenwerking van Kamers binnen een provincie. De Kamers moeten jaarlijks verslag uitbrengen aan de S.E.R. en het financiële toezicht en de goedkeuring van besluiten kan geheel of gedeeltelijk worden opgedragen aan de S.E.R.
      Was tijdens de formatie-poging van De Quay in april 1959 de beoogd minister van Justitie
      niet-aanvaarde politieke functies
      minister van Binnenlandse Zaken, 1956; geweigerd
      Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, 1974; geweigerd
      onderscheidingen
      Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 3 april 1951
      Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, 29 april 1957
      Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau, 13 maart 1984

      publicaties
      "De rechtmatigheid van de doodstraf" (dissertatie, 1937)
      "De organisatie van het bedrijfsleven" (1944)

      meer informatie
      Anneke Visser, "Alleen bij uiterste noodzaak" (1986)
      J.M.M.J. Clerx, "W.C.L. van der Grinten, meer wetenschapper dan politicus", in: P.F. Maas (ed.), "Het kabinet-Drees-Van Schaik", pp. 390-393


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources