Graaf Mr. Lodewijk Napoleon van Randwijck, minister van Buitenlandse Zaken

Graaf Mr. Lodewijk Napoleon van Randwijck, minister van Buitenlandse Zaken

Male 1807 - 1891  (84 years)    Has more than 250 ancestors and 19 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Lodewijk Napoleon van Randwijck 
    Prefix Graaf Mr. 
    Suffix minister van Buitenlandse Zaken 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 2 May 1807  Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 4 Dec 1891  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I411717  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Graaf Frans Steven Napoleon van Randwijck,   b. 31 Oct 1774, Nijmegen, Gld, NL Find all individuals with events at this location,   d. 12 Jan 1817, Leiden, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 42 years) 
    Mother Barones Adelaïde Jeanne van Zuylen van Nijevelt,   c. 16 Mar 1780, Zutphen, Gld, NL Find all individuals with events at this location,   d. 4 Apr 1865, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age ~ 85 years) 
    Married 19 May 1806  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Family ID F164006  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Jkvr. Claire Julie Helène Philippine van Vredenburch,   b. 1 Feb 1811, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 1 Jul 1899, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 88 years) 
    Married 25 Sep 1835  Middelburg Find all individuals with events at this location 
    Children 
     1. Graaf Frans Steven Karel Jacob van Randwijck,   b. 1 Feb 1838, Bemmel Find all individuals with events at this location,   d. 25 Aug 1913, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 75 years)
    +2. Gravin Julia Ewouda van Randwijck,   b. 1836,   d. 1914  (Age 78 years)
     3. Graaf Alexander Johan van Randwijck,   b. 11 Nov 1842, Assen, Dr, NL Find all individuals with events at this location,   d. 12 Mar 1927  (Age 84 years)
    Last Modified 3 Dec 2017 
    Family ID F163915  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 2 May 1807 - Amsterdam, NH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 4 Dec 1891 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • advocaat te Arnhem, van 1829 tot 1835
      lid Provinciale Staten van Gelderland voor de Ridderschap, van 1833 tot juli 1842
      vrederechter te Elst en Bemmel, van 19 juli 1835 tot juli 1837
      lid Gedeputeerde Staten van Gelderland, van 5 juli 1837 tot juli 1842
      Gouverneur van Drenthe, van 1 augustus 1842 tot 1 april 1846
      lid Raad van State in buitengewone dienst, van 6 december 1845 tot 1 juli 1862
      Gouverneur van Gelderland, van 1 april 1846 tot oktober 1846
      minister van Binnenlandse Zaken, van 12 oktober 1846 tot 1 januari 1848
      minister van Buitenlandse Zaken, van 1 januari 1848 tot 25 maart 1848
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Hoogeveen, van 13 februari 1849 tot 20 augustus 1850
      Opperceremoniemeester, van 23 januari 1853 tot 21 juni 1854
      Grootmeester der Koningin, van 21 juni 1854 tot 3 juni 1877
      Grootmeester des Konings, van 3 juni 1877 tot 4 december 1891
      lid College van Curatoren Hogeschool Groningen, van 11 februari 1842 tot 1 november 1846
      lid Raad van Toezicht Maatschappij tot Bevordering van Landbouw en Landontginning in Nederland, omstreeks 1857
      opleiding(en)
      Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd op stellingen) Hogeschool te Utrecht, van 5 april 1824 tot 1829
      wetenswaardigheden
      Het door hem in 1847 verdedigde wetsvoorstel inzake het kiesrecht in provincies en gemeenten werd door de Tweede Kamer met 31 tegen 27 stemmen verworpen
      Trad in maart 1848 af als minister, nadat de koning buiten de ministers om de Tweede-Kamervoorzitter had gevraagd de in de Tweede Kamer levende wensen voor Grondwetsherziening kenbaar te maken
      Stemde als Tweede-Kamerlid tegen de ontwerp-Kieswet, de ontwerp-Gemeentewet en de ontwerp-Enquêtewet

      onderscheidingen
      Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 1847

      graaf, 31 maart 1822

      verenigingen, sociëteiten, genootschappen
      honorair lid Raad van State, vanaf 1 juli 1862

      meer informatie
      Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek, dl.III, 999
      -M.W. Jurriaanse, "De Nederlandse ministers van Buitenlandse Zaken 1813-1900"


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources