Jhr. Mr. Andries Cornelis Dirk de Graeff, Minister van buitenlandse zaken

Jhr. Mr. Andries Cornelis Dirk de Graeff, Minister van buitenlandse zaken

Male 1872 - 1957  (84 years)    Has more than 100 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Andries Cornelis Dirk de Graeff 
    Prefix Jhr. Mr. 
    Suffix Minister van buitenlandse zaken 
    Born 7 Aug 1872  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 24 Apr 1957  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I411629  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Jhr. Dirk de Graeff,   b. 28 Aug 1833, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 27 Jun 1916, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 82 years) 
    Mother Bonne Elisabeth Royer,   b. 27 Mar 1847, Zwolle, Ov, NL Find all individuals with events at this location,   d. 19 May 1927, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 80 years) 
    Married 4 May 1870  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Siblings 2 siblings 
    Family ID F163863  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Jkvr. Caroline Angelique van der Wijck,   b. 10 Aug 1877, Buitenzorg Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown 
    Married 25 Mar 1897  Buitenzorg Find all individuals with events at this location 
    Last Modified 6 Jan 2003 
    Family ID F163862  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 7 Aug 1872 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 24 Apr 1957 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    411629.jpg
    411629.jpg

  • Notes 
    • ambtenaar ter Algemene Secretarie te Buitenzorg (Ned.-Indië), ter beschikking gesteld van Gouverneur-Generaal Van der Wijck, vanaf 19 augustus 1895
      hoofdcommies ter Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 1900 tot 1902
      refendaris ter Algemene Secretarie te Buitenzorg, van 1902 tot 1905
      secretaris Gouvernement te Buitenzorg, van 1905 tot 1909
      eerste secretaris Gouvernement te Buitenzorg, van 1909 tot 1913
      algemeen secretaris Gouvernement te Buitenzorg, van 1913 tot 1914
      lid Raad van Nederlandsch-Indië, van juli 1914 tot januari 1917
      vice-president Raad van Nederlandsch-Indië, van 2 januari 1917 tot 2 september 1918
      gepensioneerd; terug in Nederland
      buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Tokio, van 1 januari 1920 tot 1922
      buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Washington, tevens geaccrediteerd bij de republiek Cuba, van 16 november 1922 tot augustus 1926; jaarwedde f. 12.000,-
      Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië, van 7 september 1926 tot 11 september 1931; jaarwedde f. 180.000,-
      ambteloos (teruggekeerd in Nederland), van 1931 tot 1933
      minister van Buitenlandse Zaken, van 26 mei 1933 tot 24 juni 1937
      lid College van Curatoren Technische Hogeschool te Delft, van 1932 tot 1933
      vertegenwoordiger van de Nederlandse regering op de negenmogendhedenconferentie te Brussel, 1937
      lid College van Curatoren Technische Hogeschool te Delft, van 7 september 1937 tot 1941
      curator Nederlands lyceum te 's-Gravenhage, omstreeks 1938
      commissaris-generaal wereldtentoonstelling New York, 1938
      lid conciliatiecommissie Nederland-Polen en Chili-Noorwegen, 1938
      voorzitter raad van beheer gemengde mijnbouwmaatschappij "Billiton"
      gedelegeerde bij volkenbondsvergaderingen te Genève
      opleiding(en)
      gymnasium te 's-Gravenhage tot 1890
      opleiding Indische bestuursdienst tot 12 juni 1895
      rechten (gepromoveerd op dissertatie) Rijksuniversiteit te Leiden, van 29 september 1890 tot juni 1894
      wetenswaardigheden
      De Tweede-Kamerfractie van de C.H.U. veronderstelde enige tijd dat De Graeff C.H.U.'er was
      Het Tweede-Kamerlid Snoeck Henkemans had informatie ingewonnen, maar later bleek dat de persoon die hij benaderd had, de broer van A.C.D. de Graeff was!
      Was mede-initiatiefnemer voor de aanstelling van een Hoge (Volkenbonds-)Commissaris van de Vluchtelingen
      Was voorstander van opneming van de Sovjet-Unie in de Volkenbond, maar wist hiervoor geen steun te verwerven in de ministerraad
      Steunde na de bezetting van Abessinië in 1935 het instellen van economische sancties in Volkenbondsverband tegen Italië
      Na opheffing van die sancties in 1936 verklaarden Nederland, met Noorwegen, Zweden, Denemarken, Spanje en Zwitserland, zich niet langer gebonden te achten aan de Volkenbondsverplichting tot handhaving van de collectieve veiligheid
      Daarmee werd teruggekeerd naar de politiek van strikte neutraliteit

      Bij K.B. van 10 maart 1885, nr. 12 werd Dirk de Graeff verheven in de Ned. adel

      adressen
      's-Gravenhage, Raamweg 21, omstreeks 1938

      onderscheidingen
      Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
      Grootkruis Orde van Oranje-Nassau
      diverse buitenlandse onderscheidingen

      publicaties
      "Artikel 126 der grondwet" (dissertatie, 1894)

      meer informatie
      B. de Graaff, "Een 'welwillend man met een vrij gering werkelijkheidsbegrip'", in: "De Nederlandse ministers van Buitenlandse Zaken in de twintigste eeuw" (1999)
      "Voor u persoonlijk. Brieven van minister van Buitenlandse Zaken jhr. A.C.D. de Graeff aan gezant J.P. graaf van Limburg Stirum (1933-1937)", Ned. Hist. Genootschap (1986)
      Biografisch Woordenboek van Nederland, dl.II, 190
      G. Puchinger, "Colijn en het einde van de coalitie", dl. III
      Wie is dat? 1938

      Biografisch Woordenboek van Nederland
      biografie opgenomen in het Biografisch Woordenboek van Nederland

      hij kreeg te maken met opstanden op Java en Sumatra en stuurde nationalisten naar het Boven-Digoelkamp op Nieuw-Guinea.


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources