Jhr. Mr. Abraham Pieter Cornelis van Karnebeek, minister van Buitenlandse Zaken

Jhr. Mr. Abraham Pieter Cornelis van Karnebeek, minister van Buitenlandse Zaken

Male 1836 - 1925  (89 years)    Has 33 ancestors and 19 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Abraham Pieter Cornelis van Karnebeek 
    Prefix Jhr. Mr. 
    Suffix minister van Buitenlandse Zaken 
    Relationshipwith Adam
    Born 14 Sep 1836  Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 9 Oct 1925  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I411449  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Jhr. Vice-admiraal Herman Adriaan van Karnebeek,   b. 2 Apr 1797, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 25 Sep 1874, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 77 years) 
    Mother Petronella Rochussen,   b. 30 May 1795, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 10 Jul 1888, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 93 years) 
    Married 18 Nov 1829  Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Siblings 2 siblings 
    Family ID F163778  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Maria Petronella Rochussen,   b. 20 Jun 1849, Batavia, N.O.I. Find all individuals with events at this location,   d. 17 Oct 1938, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 89 years) 
    Married 3 Jul 1873  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Children 
     1. Jhr. Mr. Herman Adriaan van Karnebeek, minister van Buitenlandse Zaken,   b. 21 Aug 1874, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 29 Mar 1942, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 67 years)
     2. Maria Sigrid van Karnebeek,   b. 29 Oct 1878, Stockholm, Sodermanland, Sverige Find all individuals with events at this location,   d. 24 Nov 1913, London, Middlesex, England Find all individuals with events at this location  (Age 35 years)
    Last Modified 6 Jan 2003 
    Family ID F163764  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 14 Sep 1836 - Amsterdam, NH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsMarried - 3 Jul 1873 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 9 Oct 1925 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • tweede zoon, derde kind van de vader

      attaché aan het ministerie van Buitenlandse Zaken, van 6 juni 1861 tot juli 1864
      secretaris van legatie te Washington, van 10 juli 1864 tot 1866
      secretaris van legatie te Parijs, van 13 juni 1866 tot 1868
      raad van legatie te Berlijn, vanaf 1868
      waarnemend gezant te Londen tot januari 1871
      raad van legatie kabinet van de secretaris-generaal, ministerie van Buitenlandse Zaken, van 12 januari 1870 tot januari 1871
      chef kabinet van de secretaris-generaal, ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1 april 1871 tot april 1874
      minister-resident, kabinet ministerie van Buitenlandse Zaken, van april 1876 tot 1876
      minister-resident te Stockholm, tevens geaccrediteerd bij het Hof van Denemarken, van 27 februari 1876 tot 15 september 1879
      Commissaris des Konings in Zeeland, van 15 september 1879 tot juli 1884
      ambteloos te 's-Gravenhage, van juli 1884 tot 1 november 1885
      minister van Buitenlandse Zaken, van 1 november 1885 tot 21 april 1888
      ambteloos, van 21 april 1888 tot 1890
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Rotterdam, van 3 maart 1891 tot 20 maart 1894
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Utrecht, van 1 juni 1894 tot 21 september 1897
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Utrecht I, van 21 september 1897 tot 16 september 1913
      minister van Staat, 1 mei 1909
      vice-president eerste Vredesconferentie, 1899
      lid ereraad inzake de zogenaamde lintjesaffaire, van januari 1910 tot juli 1910
      voorzitter raad van bestuur Academie voor Internationaal Recht, van 1910 tot maart 1923; bedankte om gezondheidsredenen
      -voorzitter Carnegie-stichting, van 1911 tot 28 april 1923
      lid Permantent Hof van Arbitrage, van 1914 tot 1920
      voorzitter Commissie van Voorbereiding voor de wetsvoorstellen inzake de nationale militie etc. (Tweede Kamer der Staten-Generaal) tot 1901
      opleiding(en)
      gymnasium te 's-Gravenhage, van 1849 tot 1855
      Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd op dissertatie) Hogeschool te Utrecht, van 1855 tot 20 april 1861; magna cum laude
      wetenswaardigheden
      Versloeg in 1897 N. de Ridder (arp) na herstemming; derde kandidaat was H.A. van Beuningen (ul)
      Voerde in de Tweede Kamer het woord over uiteenlopende zaken, zoals over buitenlandse zaken, Indische zaken, landbouw en bij de behandeling van wetsvoorstellen inzake het Kiesrecht, de financiële verhouding tussen rijk en gemeente en persoonlijke dienstplicht
      Stemde in 1900 als één van de weinige liberalen tegen de ontwerp-Leerplichtwet, omdat hij tegen het in beginsel invoeren van schoolvoeding en schoolkleding
      Versloeg in 1901 A.W.F. Idenburg (arp) na herstemming
      Versloeg in 1905 G.C. von Weiler (chp) na herstemming
      Versloeg in 1909 H.J.H. van Boetzelaer (chu) na herstemming
      Stemde in 1913 als enige van 'links' vóór de ontwerp-kustverdedigingswet van Colijn
      Aangesteld in de diplomatieke dienst op voordracht van zijn aangetrouwde neef J.P.P. baron van Zuylen van Nijevelt, minister van Buitenlandse Zaken

      adressen
      Brussel, omstreeks 1839
      Amsterdam tot 1845
      's-Gravenhage, Prinsessegracht 14, vanaf 1845
      's-Gravenhage, Korte Voorhout 12 tot 1873
      's-Gravenhage, Korte Voorhout 18, van 1873 tot april 1876
      's-Gravenhage, Nassaulaan 18, van 1884 tot 1888
      's-Gravenhage, Prinsessegracht 14, van 1888 tot 1914
      's-Gravenhage, Alexanderstraat 25, van 1914 tot 9 oktober 1925
      Soestdijk; vakantieverblijf

      onderscheidingen
      Officier in de Orde van de Eikenkroon, 19 februari 1872
      Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 24 juli 1874
      Grootkruis Huisorde van Oranje-Nassau
      Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
      diverse buitenlandse onderscheidingen

      publicaties
      "Eenige opmerkingen over de deelbaarheid der verbindtenissen in ons burgerlijk recht" (dissertatie, 1861)
      "Toelichting van de Limburgsche kwestie" (1864)
      "Het vraagstuk der liquidatie met Luxemburg"; memorandum (1872)
      "Het tractaat van Washington en het scheidsgerecht van Genève"; artikel van 75 pagina's in "De Gids" (1873)

      meer informatie
      F.A.C. van Lynden van Sandenburg, "Le jonkheer A.P.C. van Karnebeek", in: Grotius annuaire internationale pour l'année 1924
      zie artikel in eigen haard 51 (1925)
      M.W. Jurriaanse, "De Nederlandse ministers van Buitenlandse Zaken 1813-1900"
      "Bescheiden betreffende de buitenlandse politiek van Nederland van 1871 tot 1898"
      Biografisch Woordenboek van Nederland, dl. I, 285

      Biografisch Woordenboek van Nederland
      biografie opgenomen in het Biografisch Woordenboek van Nederland


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources