Mr. Willem Karel van Dedem

Mr. Willem Karel van Dedem

Male 1839 - 1895  (55 years)    Has more than 100 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Willem Karel van Dedem 
    Prefix Mr. 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 6 Jul 1839  Heerde, Gld. Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 2 Apr 1895  Calcutta, Bengal, India Find all individuals with events at this location 
    Person ID I410404  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Baron Willem Karel Jan van Dedem,   b. 5 Jun 1808, Sloterdijk Find all individuals with events at this location,   d. 7 Mar 1887, Nijmegen, Gld, NL Find all individuals with events at this location  (Age 78 years) 
    Mother Barones Anna Philippina Catharina Sloet van Hagensdorp,   b. 12 Jan 1816, Deventer, Ov, NL Find all individuals with events at this location,   d. 21 Apr 1864, Hyeres, Var, Fr Find all individuals with events at this location  (Age 48 years) 
    Married 1 Oct 1838  Heerde Find all individuals with events at this location 
    Siblings 2 siblings 
    Family ID F163233  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsDied - 2 Apr 1895 - Calcutta, Bengal, India Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • - rechterlijk ambtenaar eerste klasse in burgerlijke dienst in Nederlands-Indië, van 1861 tot 1862
      - advocaat en procureur te Semarang (Ned.-Indië), van 1862 tot 1873
      - lid gemeenteraad van Hoorn
      - burgemeester van Hoorn, van 30 juni 1875 tot 21 augustus 1891
      - lid Provinciale Staten van Noord-Holland voor het kiesdistrict Hoorn, van 17 februari 1880 tot 21 augustus 1891
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Hoorn, van 21 september 1880 tot 11 oktober 1884
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Hoorn, van 17 november 1884 tot 18 mei 1886
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Hoorn, van 14 juli 1886 tot 17 augustus 1887
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Hoorn, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888
      - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Hoorn, van 1 mei 1888 tot 21 augustus 1891
      - minister van Koloniën, van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894
      - president Indisch Genootschap, van 1881 tot 1886
      - lid bestuur Zuiderzeevereniging, van 1894 tot 1895
      - lid Commissie van administratie Huis van Correctie te Hoorn
      - voorzitter bestuur banne Hoorn
      opleiding(en)
      indologie Gemeente-instelling van onderwijs in de taal-, land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indië te Delft tot 1861
      Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd op dissertatie) Hogeschool te Leiden, van 19 september 1856 tot 19 januari 1861
      wetenswaardigheden
      - Versloeg in 1880 D. Visser van Hazerswoude (lib.)
      - Indisch-specialist in de Tweede Kamer; sprak verder alleen over zaken betreffende zijn kiesdistrict (veerbootdienst Enkhuizen-Stavoren, schietterrein Hoorn, plaatselijke belasting Alkmaar etc.)
      - Diende in 1884 een initiatiefvoorstel in over regeling van de verhouding van geldmiddelen van Nederlands-Indië tot die van het Rijk in Europa. Dit voorstel werd in 1885 ingetrokken na verwerping van artikel 1.
      - Diende in 1886 met Van Gennep en Mees een initiatiefvoorstel in betreffende ontheffing van lasten voor suikerondernemers in Nederlands-Indië. Dit voorstel werd later ingetrokken.
      - Tijdens zijn ministerschap werden in Nederlands-Indië enkele belangrijke spoorwegen aangelegd en werd begonnen met de staatsexploitatie van de Ombiliënkolenvelden
      - Diende als minister voorstellen voor de decentralisatie in Nederlands-Indië
      - In Hoorn staat ter zijner nagedachtenis nabij het station een gedenksteen

      adressen
      - Semarang (Ned.-Indië) tot 1873
      - 's-Gravenhage, van 1873 tot 1875
      - Hoorn, vanaf 1875

      - Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw
      - Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau
      - 13 buitenlandse onderscheidingen
      heer van Vosbergen

      relevante buitenlandse reizen
      reis naar Brits-Indië; na zijn ministerschap

      publicaties
      "Over de intrekking der recepissen uitgegeven krachtens de publicatie van de Gouverneur-Generaal van Ned. Indië van 4 feb. 1846" (dissertatie, 1861)

      meer informatie
      - Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek, dl.I, 693
      - H. van Felius en H.J. Metselaars, "Noordhollandse Statenleden 1840-1919"


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources