Epimachus Jacobus Johannes Baptista Cremers, Minister van buitenlandse zaken

Epimachus Jacobus Johannes Baptista Cremers, Minister van buitenlandse zaken

Male 1823 - 1896  (73 years)    Has 61 ancestors and one descendant in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All    |    PDF

  • Name Epimachus Jacobus Johannes Baptista Cremers 
    Suffix Minister van buitenlandse zaken 
    Relationshipwith Adam
    Born 15 Jun 1823  Groningen, Gr, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 27 Oct 1896  Zürich, CH Find all individuals with events at this location 
    Siblings 2 siblings 
    Person ID I410396  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Mr. Franciscus Jacobus Johannes Cremers,   c. 2 Sep 1779, Groningen, Gr, NL Find all individuals with events at this location,   d. 30 Jul 1845, Zwolle, Ov, NL Find all individuals with events at this location  (Age ~ 65 years) 
    Mother Reinera Anna Maria Draper,   b. 11 Mar 1787, Groningen, Gr, NL Find all individuals with events at this location,   d. 10 Apr 1842, Groningen, Gr, NL Find all individuals with events at this location  (Age 55 years) 
    Married 25 Nov 1805  Groningen, Gr, NL Find all individuals with events at this location 
    Family ID F163937  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Anna Ernestine van de Velde,   d. Yes, date unknown 
    Married 14 Jun 1865  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    • 4 zoons en 1 dochter
    Children 
     1. Ernest Cremers,   b. 17 Mar 1870, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 8 Jun 1944, Vorden, Gld, NL Find all individuals with events at this location  (Age 74 years)
    Last Modified 7 Jan 2003 
    Family ID F163228  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 15 Jun 1823 - Groningen, Gr, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsMarried - 14 Jun 1865 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 27 Oct 1896 - Zürich, CH Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    410396.jpg
    410396.jpg

  • Notes 
    • Jongste kind

      Gefortuneerde Groninger van katholieke huize. Zijn eerste beroep was minister van Buitenlandse Zaken. Werd daarna Tweede-Kamervoorzitter en Eerste-Kamerlid. Zeer bevriend met Fransen van de Putte, wiens pleegdochter hij huwde.
      lid Provinciale Staten van Groningen voor het kiesdistrict Groningen, van 1862 tot 15 maart 1864
      minister van Buitenlandse Zaken, van 15 maart 1864 tot 1 juni 1866; eerste betaalde functie
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Zuidhorn, van 13 december 1869 tot 11 oktober 1884
      voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 februari 1884 tot 11 oktober 1884
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Zuidhorn, van 17 november 1884 tot 18 mei 1886
      voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 september 1885 tot 18 mei 1887
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Zuidhorn, van 14 juli 1886 tot 17 augustus 1887
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Zuidhorn, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888
      voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1887 tot 27 maart 1888
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Zuidhorn, van 1 mei 1888 tot 17 januari 1891
      minister van Staat, 5 december 1887
      lid Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Zuid-Holland, van 26 januari 1891 tot 27 oktober 1896
      voorzitter liberale kamerclub Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1875 tot 1876
      officier schutterij te Groningen, vanaf 1849
      kabinetsformateur (met Fransen van de Putte en later ook De Vries), van 12 juli 1879 tot 22 juli 1879; poging mislukt
      lid Staatscommissie voor de Grondwetsherziening (Staatscommissie-Heemskerk), van 11 mei 1883 tot 18 maart 1885
      tijdelijk secretaris ministerraad, van februari 1866 tot juni 1866
      opleiding(en)
      lager onderwijs te Groningen
      gumnasium R.K. Gymnasium Huize Katwijk; Jezuïeteninternaat
      Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd) Hogeschool te Groningen, van 7 september 1841 tot 21 december 1849
      wetenswaardigheden
      Tijdens zijn ministerschap werd Limburg (in mei 1866) losgemaakt uit de Duitse Bond. In november 1867 verklaarde zijn opvolger, Van Zuylen van Nijevelt, dat deze losmaking de ontstemming van Pruisen had gewekt. Het liberale Kamerlid Geertsema toonde daarop particuliere brieven van de gezant in Berlijn aan Cremers waaruit moest blijken dat de losmaking met instemming van Pruisen was geschiedt. De door de regering opgeiste brieven werden ter beschikking van de Tweede-Kamervoorzitter gesteld.
      Sprak in de Tweede Kamer over uiteenlopende onderwerpen (onder andere over buitenlandse zaken, onderwijs, Suriname en justitie)
      Werd in maart 1881, sept. 1882, sept. 1883 en nov. 1884 als tweeede op de voordracht voor het Tweede-Kamervoorzitterschap gezet
      Sprak in de Eerste Kamer vrij zelden; onder meer bij twee belastingontwerpen
      Zijn ouders waren beiden gefortuneerd
      In studietijd werd hij overtuigd niet-gelovige, maar brak niet met de kerk
      Bleef aanvankelijk vrijgezel, omdat hij meende niet gezond genoeg te zijn
      Zijn echtgenote had I.D. Fransen van de Putte als voogd
      Huwelijk door dominee ingezegend, kinderen protestants opgevoed
      Een dochter was gehuwd met een neef van J. Röell, minister van Buitenlandse Zaken
      niet-aanvaarde politieke functies
      Bedankte tweemaal voor het ministerschap op Buitenlandse Zaken
      onderscheidingen
      Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
      inkomenspositie
      financieel onafhankelijk; hierdoor in staat na studie veel te reizen; fortuin ook beschouwd als aanbeveling by benoeming 1864

      publicaties
      "Kiesbevoegdheid en kieswet" (1894)
      "Aan de kiezers" (1894)

      meer informatie
      M.W. Jurriaanse, "De Nederlandse ministers van Buitenlandse Zaken 1813-1900"
      Ned. Patriciaat, 1952


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources