Baron Mr. Willem van Goltstein van Oldenaller

Baron Mr. Willem van Goltstein van Oldenaller

Male 1831 - 1901  (70 years)    Has more than 100 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All    |    PDF

  • Name Willem van Goltstein van Oldenaller 
    Prefix Baron Mr. 
    Relationshipwith Adam
    Born 13 May 1831  Hamburg, DE Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 9 Sep 1901  Putten Find all individuals with events at this location 
    Siblings 1 sibling 
     1. Baronesse Anna Frederika Everdine van Goltstein,   d. Yes, date unknown
     2. Baron Mr. Willem van Goltstein van Oldenaller,   b. 13 May 1831, Hamburg, DE Find all individuals with events at this location,   d. 9 Sep 1901, Putten Find all individuals with events at this location  (Age 70 years)
     
    Person ID I410389  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Hendrik Rudolph Willem van Goltstein van Oldenaller,   b. 10 Mar 1790, Arnhem, Gld, NL Find all individuals with events at this location,   d. 24 Oct 1868, Putten Find all individuals with events at this location  (Age 78 years) 
    Mother Emma von Hildebrandt,   d. Yes, date unknown 
    Married 24 Apr 1828  Hamburg, DE Find all individuals with events at this location 
    Family ID F163252  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Agneta Cornelia Hugonia Boreel van Hogelanden,   b. 23 Mar 1839,   d. 17 Dec 1924  (Age 85 years) 
    Married 12 Aug 1863  Velsen Find all individuals with events at this location 
    Last Modified 4 Jan 2003 
    Family ID F163224  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 13 May 1831 - Hamburg, DE Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • commies ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1855 tot 1860
      kabinetschef van de minister van Buitenlandse Zaken, van 1860 tot 1864
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Hoorn, van 19 september 1864 tot 17 september 1871
      lid Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Utrecht, van 4 april 1872 tot 27 augustus 1874
      minister van Koloni├źn, van 27 augustus 1874 tot 11 september 1876
      minister van Koloni├źn, van 20 augustus 1879 tot 1 september 1882
      buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Londen, van 6 december 1893 tot 1899
      lid Raad van Voogdij over koningin Wilhelmina, van 8 december 1890 tot 1893
      voorzitter Raad van Voogdij over koningin Wilhelmina, van 1893 tot 31 augustus 1898
      kamerheer in buitengewone dienst, van 19 februari 1859 tot 9 september 1901
      dijkgraaf waterschap Arkemheensche polder, omstreeks 1871
      voorzitter Maatschappij tot Bevordering van natuurkundig onderzoek der Nederlandse Koloni├źn, vanaf 1890
      lid Hoge Raad van Adel
      voorzitter hoofdbestuur Nederlandsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, omstreeks 1889
      opleiding(en)
      studie te Bonn
      Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd) Hogeschool te Utrecht tot 21 december 1854
      wetenswaardigheden
      Versloeg in 1864 na herstemming W,Th. Gevers Deynoot (lib.)
      Sprak als Tweede- en Eerste-Kamerlid vooral over koloniale zaken en voorts over buitenlandse zaken en het kiesrecht
      Stemde in 1866 tegen de motie-Keuchenius en in 1867 v├│├│r de begroting van Buitenlandse Zaken
      Stemde in 1868 tegen de motie-Bluss├ę van Oud-Alblas
      Werd in juni 1871 verslagen door K.H. de Jong (lib.)
      Versloeg in juli 1874 bij tussentijdse verkiezingen in het district Amersfoort M.M. van Asch van Wijck (a.r.), maar nam geen zitting vanwege zijn benoeming tot minister
      Kwam in 1874 in conflict met Gouverneur-Generaal Loudon, omdat deze tegen de zin van Van Goltstein een onderzoek had laten instellen naar de regeling van het communaal bezit op Midden-Java
      Trad in 1876 tegelijk met minister Klerck van Oorlog af na verwerping van een deel van de wijziging van de Militiewet door de Tweede Kamer
      Trad in 1882 af als minister nadat de meerderheid van de Tweede Kamer zich achter een afkeurend oordeel van de commissie van rapporteurs over de Indische begroting had gesteld. Die afkeuring was met name het gevolg van kritiek op Van Goltsteins beleid ten aanzien van de conversie van gemeenschapsland in priv├ębezit. De regering werd verweten de inlandse bevolking tegen te werken bij de omzetting van communale gronden in priv├ęgronden.
      Het rapport van de (meerderheid van de) commissie van rapporteurs werd door Van Goltstein omschreven als: "zoo vijandig van strekking en zoo scherp van toon als ooit een stuk de griffie der Kamer verliet".
      Kamervoorzitter Van Rees, mede-opsteller van het rapport, verliet zijn voorzitterstoel om deel te nemen aan het debat.
      Werd in 1888 bij de Tweede-Kamerverkiezingen in Wijk bij Duurstede na herstemming verslagen door H.J.A.M. Schaepman (rk)
      niet-aanvaarde politieke functies
      Nam in 1874 een benoeming tot lid van de Tweede Kamer voor Amersfoort niet aan in verband met zijn benoeming tot minister
      onderscheidingen
      Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 12 mei 1874
      Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 12 oktober 1880
      Grootkruis Orde van de Eikenkroon
      heer van Oldenaller
      verenigingen, soci├źteiten, genootschappen
      erevoorzitter Maatschappij tot Bevordering van natuurkundig onderzoek der Nederlandse Koloni├źn, vanaf 1890
      publicaties
      "De Konstitutionele Beweging onzer Eeuw" (1863)
      "Jhr.mr. G.C.J. van Reenen als staatsman geschetst" (1894)
      meer informatie
      Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek, dl.I, 953
      W.H. de Beaufort, "Levensbericht van W. baron van Goltstein" in: Handelingen en Mededelingen der Nederlandsche Letterkunde, 1902


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources