Jhr. Mr. Bonifacius Cornelis de Jonge

Jhr. Mr. Bonifacius Cornelis de Jonge

Male 1875 - 1958  (83 years)    Has more than 100 ancestors and 7 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Bonifacius Cornelis de Jonge 
    Prefix Jhr. Mr. 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 22 Jan 1875  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 24 Jun 1958  Zeist, Ut, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I410286  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Jhr.Mr. Bonifacius Cornelis de Jonge,   b. 24 Feb 1834, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 11 Feb 1907, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 72 years) 
    Mother Elizabeth Henriëtte Maria Philipse,   b. 5 Feb 1839, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 13 Jun 1927, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 88 years) 
    Married 28 May 1862  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Siblings 4 siblings 
    Family ID F163163  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Barones Anna Cornelia van Wassenaer,   b. 4 Nov 1883, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 9 Jul 1959, Huis ter Heide Find all individuals with events at this location  (Age 75 years) 
    Married 5 Jul 1904  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Children 
     1. Jhr. Bonifacius Cornelis de Jonge,   b. 4 May 1905, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown
     2. Jhr. Mr. Johan Antonie de Jonge,   b. 7 Nov 1906, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown
     3. Jkvr. Maria Adriana de Jonge,   b. 21 Nov 1908, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown
     4. Jkvr. Adrienne Justine Civile de Jonge,   b. 14 Apr 1912,   d. Yes, date unknown
    Last Modified 9 Dec 2002 
    Family ID F163164  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 22 Jan 1875 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsMarried - 5 Jul 1904 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 24 Jun 1958 - Zeist, Ut, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    410286.jpg
    410286.jpg

  • Notes 
    • Conservatieve aristocraat, die voorstander was van een sterk gezag. Begon zijn loopbaan als ambtenaar. Was als CHU-sympatisant een jaar minister van Oorlog in het vrijzinnige kabinet-Cort van der Linden*. Kwam na de Eerste Wereldoorlog door toedoen van Colijn in dienst van de BPM en werd in 1931 Gouverneur-Generaal. Ontving in die functie tweemaal Mussert en trad krachtig op tegen de inheemse oppositie.

      - advocaat en procureur te 's-Gravenhage, van 1900 tot 1901
      - adjunct-commies ministerie van Koloniën, van 16 augustus 1901 tot 1905
      - commies ministerie van Koloniën, van 13 februari 1905 tot juli 1906
      - hoofdcommies afdeling justitie, onderwijs, eredienst en nijverheid, ministerie van Koloniën, van 1 augustus 1906 tot februari 1908
      - referendaris afdeling Gouvernementsbedrijven, ministerie van Koloniën, van 3 februari 1908 tot 15 november 1910
      - hoofd afdeling juridische zaken (rang: administrateur) ministerie van Oorlog, van 15 november 1910 tot 15 maart 1913
      - hoofd kabinets des ministers, ministerie van Oorlog, van 15 maart 1913 tot 15 juni 1917
      - minister van Oorlog, van 15 juni 1917 tot 9 september 1918
      - minister van Marine ad interim, van 28 juni 1918 tot 9 september 1918
      - medewerker Bataafsche Petroleum Maatschappij, van 1918 tot april 1921
      - directeur Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij te Londen, van april 1921 tot 1 november 1921
      - lid Raad van Commissarissen Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij, vanaf 1 november 1922
      - lid Raad van Beheer Bataafsche Petroleum Maatschappij, van 15 mei 1930 tot 1931
      - Gouverneur-Generaal van Nederlands-Indië, van 12 september 1931 tot 16 september 1936
      nevenfuncties
      - secretaris Staatscommissie voor de verdediging van Nederlands-Indië, van mei 1912 tot juni 1913
      - voorzitter commissie onderzoek militaire relletjes in de Harskamp, vanaf november 1918
      - ondervoorzitter Nederlandse Rode Kruis, vanaf 4 januari 1919
      - ondervoorzitter Zuiderzeeraad, van 20 januari 1920 tot 1921
      - hoogheemraad Hoogheemraadschap Delfland
      - voorzitter Comité van Nationale Eensgezindheid, van juli 1940 tot 1940
      opleiding(en)
      lager onderwijs te 's-Gravenhage
      gymnasium Stedelijk Gymnasium te 's-Gravenhage
      rechten (gepromoveerd op dissertatie) Rijksuniversiteit te Utrecht, van 1893 tot 12 juli 1900; cum laude
      wetenswaardigheden
      - Hij was de eerste burger-minister van Oorlog
      - Kwam in 1918 in conflict met opperbevelhebber Snijders, die vond dat verdediging van Nederland tegen een eventuele Duitse invalzinloos zou zijn
      - Koningin Wilhelmina weigerde het ontslag van Snijders te aanvaarden, hoewel het gehele kabinet De Jonge steunde
      - Ontving in aug. 1935 als Gouverneur-Generaal N.S.B.-leider Mussert en andere nationaal-socialisten
      niet-aanvaarde politieke functies
      - directeur-generaal der P.T.T., 1918; geweigerd na zijn aftreden als minister
      - minister van Oorlog, 12 januari 1920; geweigerd
      - minister van Marine en Oorlog, 1922; geweigerd
      - Commissaris der Koningin in Utrecht, 1924; geweigerd
      adressen
      - Voorst, Huize 'De Beek', van 1936 tot 1942
      - Oosterbeek, Huize 'Dennenoord', van 1942 tot 1946
      - Zeist, Utrechtseweg 31, van 1946 tot 24 juni 1958
      onderscheidingen
      - Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 31 december 1934
      - Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau
      verenigingen, sociëteiten, genootschappen
      rector Utrechtsch Studenten Corps te Utrecht
      publicaties
      "De ontwerpen betreffende het straffen en de strafrechtspleging van jeugdige personen" (dissertatie, 1900)
      - Biografisch Woordenboek van Nederland, dl. I, 275
      - Persoonlijkheden in het Koninkrijk der Nederlanden in woord en beeld (1938)

      zei dat: "De Nederlanders hier 350 jaar met knuppel en zwaard waren geweest en nog 350 jaar met knuppel en zwaard zouden blijven."


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources