Jhr. Dr. John Loudon, Minister van buitenlandse zaken

Jhr. Dr. John Loudon, Minister van buitenlandse zaken

Male 1866 - 1955  (89 years)    Has 74 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name John Loudon 
    Prefix Jhr. Dr. 
    Suffix Minister van buitenlandse zaken 
    Born 18 Mar 1866  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 11 Nov 1955  Wassenaar, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I410254  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Jhr. Mr. James Loudon,   b. 8 Jun 1824, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 31 May 1900, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 75 years) 
    Mother Jkvr. Louise Wilhelmine Françoise Felicite de Stuers,   b. 21 Jun 1835, Arnhem, Gld, NL Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown 
    Married 1850 
    Siblings 1 sibling 
    Family ID F163141  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Lydia Edith Eustis,   d. Yes, date unknown 
    Married 30 Jan 1906  Parijs Find all individuals with events at this location 
    Last Modified 8 Dec 2002 
    Family ID F66754  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 18 Mar 1866 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 11 Nov 1955 - Wassenaar, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • Diplomaat. Minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet-Cort van der Linden* tijdens de Eerste Wereldoorlog. Zijn behoedzame politiek die er op gericht was de Nederlandse neutraliteit strikt te handhaven, leidde uiteindelijke tot een conflict met de koningin. Het kabinet koos echter zijn zijde.

      ambtenaar ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1890 tot 1891
      gezantschapsattaché, van 1891 tot 1894
      tijdelijk gezantschapssecretaris te Londen, van 1894 tot 1896
      gezantschapssecretaris te Rome, van 1895 tot 1899
      kabinetschef minister van Buitenlandse Zaken, van 1899 tot 1901
      zaakgelastigde te Peking, van 1901 tot 1903
      zaakgelastigde te Londen, van 1903 tot 1904
      zaakgelastigde te Parijs, van 1904 tot 1905
      buitengewoon gezant te Tokio, van 1905 tot 1908
      buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Washington, van 27 april 1908 tot september 1913; tevens geaccrediteerd bij de Verenigde Mexicaanse Staten
      minister van Buitenlandse Zaken, van 27 september 1913 tot 9 september 1918
      buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Parijs, van 27 mei 1919 tot 5 september 1940
      ambteloos te Nederland, vanaf 5 september 1940
      eerste gedelegeerde van Nederland bij de assemblée van de Volkenbond, vanaf 1920
      voorzitter transitconferentie te Barcelona, 1921
      voorzitter voorbereidend ontwapenings conferentie te Genève, van 1927 tot 1931
      lid Byran-commissie
      lid verzoeningscommissie Verenigde Staten-Frankrijk
      lid verzoeningscommissie Polen-Zwitserland
      lid verzoeningscommissie Duitsland-Polen
      lid verzoeningscommissie Denemarken-Finland
      lid verzoeningscommissie Zweden-Tsjechoslowakije
      tijdelijk secretaris ministerraad, van 27 september 1913 tot 9 september 1918

      gymnasium te 's-Gravenhage
      staatswetenschappen (gepromoveerd op dissertatie) Rijksuniversiteit te Leiden tot 28 oktober 1890, opmerking: in BWN staat ten onrechte rechten
      eredoctoraten
      rechtsgeleerdheid Universiteit te Chicago, 1912

      wetenswaardigheden
      Was in 1915 verantwoordelijk voor de benoeming van een tijdelijk gezant bij de Pauselijke Stoel
      Was Entente-gezind, maar weigerde concessies te doen ten aanzien van de Nederlandse neutraliteit
      Enkele malen dreigde er door zijn onwrikbaarheid inzake het neutraliteitsrecht oorlog met Duitsland. In 1917 toen Nederland weigerde twee gestrande Duitse onderzeeboten vrij te geven, in 1918 toen de geallieerden 135 Nederlandse schepen confisceerden en datzelfde jaar toen Duitsland spoorwegmaterieel eiste voor het vervoer van zand en grind voor militaire werken
      De laatste eis werd ingewilligd na overleg van Cort van der Linden met de Duitse gezant Rosen
      Keerde zich in 1918 tegen het door minister Rambonnet gedane en door koningin Wilhelmina gesteunde voorstel om een gewapend konvooi naar Nederlands-Indië te sturen en wist tegen de zin van de koningin dit plan aan te passen
      In 1918 werd door leiders van 'rechts' overwogen hem te handhaven als minister van Buitenlandse Zaken
      De Koningin achtte Loudon te veel ententegezind en zag liever F. Beelaerts van Blokland als minister

      Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
      Grootkruis Orde van Oranje-Nassau


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources