Baron Hendrik Merkus de Kock

Baron Hendrik Merkus de Kock

Male 1779 - 1845  (66 years)    Has 6 ancestors and 12 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Hendrik Merkus de Kock 
    Prefix Baron 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 25 mei 1779  Heusden Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 12 Apr 1845  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I324153  Geneagraphie
    Last Modified 3 May 2013 

    Father Johannes Conradus de Kock,   b. 26 Jan 1756, Heusden, NBr, NL Find all individuals with events at this location,   d. 24 Mar 1794, Paris, Île-de-France, Fr Find all individuals with events at this location  (Age 38 years) 
    Mother Maria Petronella Merkus,   b. 17 Nov 1741, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 31 Dec 1789, Parijs Find all individuals with events at this location  (Age 48 years) 
    Married 03 Mar 1777  Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Siblings 1 sibling 
    Family ID F163147  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Louisa Frederika Wilhelmina Geertruida von Bilfinger,   b. 1788,   d. 1828  (Age 40 years) 
    Married 3 mei 1807  Batavia, N.O.I. Find all individuals with events at this location 
    Children 
     1. Baron Albert Hendrik de Kock,   b. 20 Mar 1808, Soerabaya, Java, Indonesia Find all individuals with events at this location,   d. 17 Jun 1891, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 83 years)
     2. Baron Frederik Lodewijk Willem de Kock,   b. 29 Aug 1818, Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 20 Jun 1881, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location  (Age 62 years)
    Last Modified 3 May 2013 
    Family ID F129858  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsMarried - 3 mei 1807 - Batavia, N.O.I. Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 12 Apr 1845 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    324153.jpg
    324153.jpg

  • Notes 
    • Gouverneur-Generaal
      Minister van Binnenlandse Zaken van 1 december 1836 tot 31 mei 1846 (conservatieven).

      klerk Comité van Algemeen Welzijn, van 15 oktober 1795 tot 1 april 1797
      klerk departement van Oorlog, van 1 april 1797 tot 1 juni 1798
      tweede legatiesecretaris congres te Rastatt, van 1 juni 1798 tot 8 november 1798
      attaché bij gezant Schimmelpenninck te Parijs, van 8 november 1798 tot 1 april 1799
      secretaris gevolmachtigd minister te Milaan, van 1 april 1799 tot maart 1801
      opperschrijver van de vloot onder admiraal Verhuell, van 12 maart 1801 tot 23 augustus 1803
      fiscaal en secretaris van de vloot onder admiraal Verhuell, van 23 augustus 1803 tot 24 mei 1804
      chef Generale Staf, van 24 mei 1804 tot 26 januari 1826
      opperequipagemeester van de Marine beoosten de Kaap de Goede Hoop, van 26 januari 1806 tot 1 maart 1807
      commandant-militair over Java's oosthoek, Madura en Grissee en kapiteun van de havens en baaien aldaar, van 1 maart 1807 tot 13 januari 1808
      kolonel en adjudant-generaal van de Gouverneur-Generaal van Nederlands-Indië, van 13 januari 1808 tot 11 april 1809
      brigadier der legers en commandant militaire divisie te Samarang, van 11 april 1809 tot 20 januari 1810
      chef Generale Staf der Koninklijke en Koloniale Marine en van de partie van de mobiele divisie te Batavia, van 20 januari 1810 tot 1 september 1810
      in Franse dienst, van 1 september 1810 tot 10 augustus 1811
      chef Generale Staf van het leger, vanaf 10 augustus 1811
      krijgsgevangene te Engeland, van 17 september 1811 tot 12 december 1813
      kolonel-commandant derde bataljon infanterie van linie, vanaf 25 januari 1814
      commandant vesting 's-Hertogenbosch, van 29 januari 1814 tot 18 oktober 1814
      chef Generale Staf van het Corps d'Armee bestemd voor Java, van 18 oktober 1814 tot 19 juli 1815
      chef Staf commando in de zuidelijke departamenten onder prins Frederik te Brussel, van 19 juli 1815 tot 31 augustus 1816
      vertrek naar Java, 31 augustus 1816
      Gouverneur Molukse eilanden, van 24 februari 1818 tot 28 augustus 1818; aangekomen 1 mei 1817
      commandant der troepen in Nederlands-Indië, vanaf 5 mei 1819
      opperbevelhebber land- en zeemacht bestemd voor de expeditie naar Palembang, vanaf april 1821
      luitenant-Gouverneur 's Rijks Aziatische bezittingen, van 8 mei 1822 tot 1 januari 1826
      lid Raad van Nederlandsch-Indië, van 8 mei 1822 tot 4 februari 1826
      luitenant-Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië, van 4 februari 1826 tot 16 januari 1830
      opperbevelhebber der troepen in Zeeland, vanaf 22 maart 1831
      minister van Binnenlandse Zaken, van 1 december 1836 tot 1 juni 1841
      minister van Staat, 1 juni 1841
      lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 juli 1842 tot 12 april 1845

      kapitein ter zee, 12 maart 1801
      kolonel, vanaf 24 mei 1804
      kapitein-ter zee titulatair, vanaf 25 april 1804
      luitenant-kolonel met rang kolonel, van 25 januari 1814 tot 21 april 1815
      generaal-majoor, van 21 april 1815 tot 26 november 1821
      luitenant-generaal, vanaf 26 november 1821

      curator militaire school te Batavia, van 1821 tot 1824
      president-curator militaire school te Batavia, van 1824 tot 1830
      lid Ridderschap van Noord-Brabant, vanaf 1 juni 1836
      voorzitter Ridderschap van Noord-Brabant, vanaf 1844

      wetenswaardigheden
      Leidde de expedities naar Palembang in 1819 en 1821
      Met Van Geen aanvoerder in de Java-oorlog 1825-1830
      Fort de Kock in Nederlands-Indië werd naar hem genoemd

      Ridder in de Orde van de Unie, 16 februari 1807
      Commandeur in de Orde van de Unie, 25 augustus 1808
      Commandeur in de Orde van de Reünie, februari 1812
      Ridder derde klasse Militaire Willemsorde, 14 oktober 1815
      Commandeur Militaire Willemsorde, 14 november 1821
      Grootkruis Militaire Willemsorde, 23 oktober 1830
      Grootkruis Orde van de Nederlandse Leeuw, 11 mei 1841
      onderscheidingsteken voor langdurige dienst als officier, 6 december 1844

      baron, 10 januari 1835


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources