Baron Marc Willem du Tour van Bellinchave, Minister van buitenlandse zaken

Baron Marc Willem du Tour van Bellinchave, Minister van buitenlandse zaken

Male 1835 - 1908  (72 years)    Has more than 250 ancestors and 32 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Marc Willem du Tour van Bellinchave 
    Prefix Baron 
    Suffix Minister van buitenlandse zaken 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 29 Jul 1835  Leeuwarden, Fr, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 26 Jul 1908  Gorssel Find all individuals with events at this location 
    Person ID I319730  Geneagraphie
    Last Modified 21 Feb 2007 

    Father Baron Gerrit Martijn du Tour van Bellinchave,   b. 1804,   d. 1870  (Age 66 years) 
    Mother Hermana Aleida Bruce,   b. 1805,   d. 1843  (Age 38 years) 
    Married 1834 
    Family ID F127405  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Jkvr. Marie Isabelle Anne Josine Charlotte Huydecoper,   b. 1835,   d. 1909  (Age 74 years) 
    Married 1861 
    Children 
     1. Barones Marie Isabelle du Tour van Bellinchave,   b. 6 Jul 1862, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. 16 Aug 1936, Interlaken Find all individuals with events at this location  (Age 74 years)
     2. Barones Hermance Aleida du Tour van Bellinchave,   b. 26 Aug 1863, 's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown
    +3. Baronesse Christine du Tour van Bellinchave,   b. 1866,   d. 1919  (Age 53 years)
    Last Modified 13 Jan 2003 
    Family ID F127398  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 29 Jul 1835 - Leeuwarden, Fr, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Notes 
    • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 26 juni 1866 tot 2 september 1879
      lid Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het kiesdistrict 's-Gravenhage, van 18 februari 1873 tot april 1883
      lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 18 mei 1880 tot 23 april 1883
      wethouder (van onderwijs) van 's-Gravenhage, van 4 september 1880 tot 23 april 1883
      opperceremoniemeester des Konings, van 8 januari 1883 tot 23 april 1883
      minister van Justitie, van 23 april 1883 tot 21 april 1888
      minister van Buitenlandse Zaken ad interim, van 10 augustus 1885 tot 14 september 1885
      president-commissaris "Dagblad van Zuid-Holland en 's-Gravenhage"
      lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 4 december 1888 tot 3 september 1895
      opperceremoniemeester des Konings, van 24 april 1891 tot 1 november 1900
      wethouder (van openbare werken en eigendommen) van 's-Gravenhage, van 5 september 1893 tot 3 september 1895
      voorzitter kiesvereniging "Vaderland en Koning" te 's-Gravenhage, van 29 maart 1871 tot 15 april 1874
      lid Hoge Raad van Adel
      kamerheer in buitengewone dienst des Konings, vanaf 19 februari 1860
      kamerjonker, vanaf 11 maart 1860
      president algemene armenvergadering
      voorzitter van de "duincommissie", stichting tot verschaffing van werk aan werkelozen door beplanten der duinen
      lid bestuur Vereeniging tot Verbetering der Woningen van de Arbeidende Klasse te 's-Gravenhage
      lid bestuur 's-Gravenhaagsche Voorzorg-Maatschappij
      penningmeester 's-Gravenhaagsche Commissie ter Bestrijding der Cholera in november 1873
      regent Hofje van Cornelia van Wouw, Lange Beestenmarkt te 's-Gravenhage
      grootmeester honorair koningin Wilhelmina, vanaf 19 november 1900
      president-commissaris van B.G. dagblad
      opleiding(en)
      Romeins en hedendaags recht (gepromoveerd op dissertatie) Hogeschool te Utrecht, van 14 september 1852 tot 18 mei 1859; magna cum laude
      wetenswaardigheden
      Werd in 1879 in het kiesdistrict Utrecht verslagen door J.N. Bastert (gem. lib.)
      Bracht in 1886 de wet tot invoering van het nieuwe Wetboek van Strafrecht tot stand. Dit Wetboek treedt op 1 september 1886 in werking.
      Bracht in 1886 de Beginselenwet Gevangeniswezen tot stand. Deze bevat bepalingen over het regime en de tucht in gevangenissen en rijkswerkinrichtingen. Gevangenen worden ingedeeld in klassen al naar gelang leeftijd en duur van de straf. Tuchtmaatregelen als eenzame opsluiting, water-en-brood en onthouding van vrije lucht zijn aan termijnen gebonden. De wet bevat tevens een regeling voor de rijksopvoedingsgestichten voor jeugdigen.
      Bracht in 1886 samen met minister Van den Bergh de Wet tot verdeling van markgronden tot stand. Deze maakt vordering van verdeling van markgronden (meenten, marken, meenschappen, buurten) door een markgenoot mogelijk.
      Werd in 1889 bij tussentijdse verkiezingen in het kiesdistrict 's-Gravenhage verslagen door H.D. Guyot (lib.)
      Zowel de overlijdensberichten in de Haagse kranten als het NNBW vermelden dat Du Tour eerst wethouder van openbare werken en eigendommen en daarna van onderwijs is geweest
      Blijkens de Handelingen van de Gemeenteraad van "s-Gravenhage moet de volgorde zijn: onderwijs, later openbare werken en eigendommen

      adressen
      Leeuwarden tot 6 april 1861
      's-Gravenhage; Prinsessegracht 23, omstreeks 1876
      's-Gravenhage, van 6 april 1861 tot 26 juli 1908
      Gorssel, landgoed 'De Hassink' tot 26 juli 1908

      Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw
      Commandeur in de Orde van de Eikenkroon, 13 mei 1880

      publicaties
      "Geschiedenis der regtsmagt van Gedeputeerde Staten hier te lande sedert 1581 tot op onze tijd" (dissertatie, 1859)

      meer informatie
      Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek, dl.VII, 1215
      Jaarboek Ned. Adel I, 282,; II ,313
      Wie is dat? 1902, 456
      N.R.C.(27 juli 1908)


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources