Frans Joseph Frits Maria van Thiel

Frans Joseph Frits Maria van Thiel

Male 1906 - 1993  (86 years)    Has 88 ancestors and 23 descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Frans Joseph Frits Maria van Thiel 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 19 Dec 1906  Helmond, NBr, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Male 
    Died 2 Jun 1993  Helmond, NBr, NL Find all individuals with events at this location 
    Buried 7 Jun 1993  Helmond, NBr, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I1884  Geneagraphie
    Last Modified 22 Apr 2009 

    Father Franciscus Gijsbertus van Thiel,   b. 28 Feb 1872, Beek en Donk Find all individuals with events at this location,   d. 15 May 1936, Utrecht, Ut, NL Find all individuals with events at this location  (Age 64 years) 
    Mother Henriëtte Theresia Francisca Hoppenbrouwers,   b. 1873,   d. 1919  (Age 46 years) 
    Married 1899 
    Siblings 5 siblings 
    Family ID F761  Group Sheet  |  Family Chart

    Family Carolina Beatrix Maria Rudolphina Hoyng,   b. 3 Mar 1908, Utrecht, Ut, NL Find all individuals with events at this location,   d. Yes, date unknown 
    Married 18 Aug 1931  de Bilt, Ut, NL Find all individuals with events at this location 
    Children 
     1. Living
     2. Living
     3. Living
     4. Living
     5. Living
     6. Living
    Last Modified 7 Jan 2003 
    Family ID F772  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 19 Dec 1906 - Helmond, NBr, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsMarried - 18 Aug 1931 - de Bilt, Ut, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 2 Jun 1993 - Helmond, NBr, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsBuried - 7 Jun 1993 - Helmond, NBr, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    1884.jpg
    1884.jpg

  • Notes 
    • advocaat en procureur te Helmond, van 1932 tot 1937
      directeur N.V. rijwielonderdelen- en buizenfabriek "Robur" te Helmond, vanaf 1937
      lid gemeenteraad van Helmond, van 5 september 1939 tot 9 september 1952
      geïnterneerd gijzelaarskamp te Sint Michielsgestel; twee maanden; ontslagen op medische gronden
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 juli 1948 tot 15 juli 1952
      minister van Maatschappelijk Werk, van 9 september 1952 tot 13 oktober 1956
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juli 1956 tot 3 oktober 1956
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 7 december 1972
      voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 januari 1963 tot 7 december 1972
      lid bestuur K.V.P. afdeling Helmond
      voorzitter Zuiveringscommissie te Helmond
      lid R.K. leeszaal St. Augustinus te Helmond
      voorzitter commissie voor de Kinderbescherming
      lid Raad katholieke Nationale Gezinszorg
      president Bijzondere Raad van St. Vincentius
      voorzitter Diocesaan Sociaal-Charitatief Centrum
      vice-voorzitter Diocesane Stichting Katholieke Gezinszorg
      lid Centrale Raad voor de Gezinsverzorging
      lid bestuur Provinciaal Opbouworgaan, van 1946 tot 1952
      lid bestuur Nederlandse Federatie Bejaardenzorg, vanaf 1957
      voorzitter Katholiek Werkgeversverbond, van 7 januari 1958 tot 12 juni 1963
      lid S.E.R. (Sociaal-Economische Raad), van 1 mei 1958 tot januari 1963
      lid Stiching van de Arbeid tot januari 1963
      lid Nationale Raad van Advies voor Hulpverlening aan minder-ontwikkelde landen, vanaf 26 januari 1964
      lid Raad van Commissarissen N.V. Bierbrouwerij 'Drie Hoefijzers', omstreeks 1964
      lid Raad van Commissarissen N.V. C.S.M. (Centrale Suiker Maatschappij), omstreeks 1964 en 1977
      president-Commissaris N.V. Chocolade- en Cacaofabriek 'Kwatta', omstreeks 1964 tot 21 december 1965
      lid Raad van Commissarissen "De Schelde", omstreeks 1964
      lid Raad van Beheer Nationaal bezit Amsterdam-Schelde, omstreeks 1964
      lid Raad van Commissarissen Amstleven
      lid Raad van Commissarissen Machinefabriek Rijn-Schelde, vanaf 1966
      lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, omstreeks 1967
      lid Raad van Commissarissen Delta-verzekeringen
      lid Raad van Commissarissen A.B.N.
      voorzitter Centrale Raad voor de Gezinsverzorging, omstreeks 1970
      president Raad van Commissarissen V.N.U., van 1973 tot 1977
      voorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad
      voorzitter Nationaal Comité Viering Regeringsjubileum 1973
      lid Curatorium Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon
      voorzitter Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 januari 1963 tot 20 september 1966
      voorzitter Huishoudelijke Commissie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 januari 1963 tot 20 september 1966
      voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 januari 1963 tot 20 september 1966
      voorzitter Commissie voor de Werkwijze (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 januari 1963 tot 7 december 1972
      voorzitter Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 september 1966 tot 7 december 1972
      opleiding(en)
      gymnasium-a R.K. St. Willibrordus College te Katwijk a/d Rijn, van 1918 tot 1925
      rechten Katholieke Universiteit te Nijmegen, van 1925 tot 1930
      stage advocatenkantoor te Eindhoven, van 1930 tot 1932
      wetenswaardigheden
      Hield zich voor hij Kamervoorzitter werd, in de Tweede Kamer vooral bezig met economische zaken (industrie, ondernemingsraden).
      Kreeg als minister onder meer te maken met de opvang van Molukkers en met de opvang van de slachtoffers van de watersnoodramp
      Hield zich tussen 1956 en 1963 vooral bezig met economische zaken. Was in 1960 woordvoerder bij het debat over de goedkeuring van het Benelux-verdrag.
      Behoorde in 1963 tot de minderheid van zijn fractie die vóór een motie-Van Someren-Downer stemde inzake een commercieel tweede tv-net
      Tijdens zijn Kamervoorzitterschap werd (in 1966) het Reglement van Orde ingrijpend herzien; werd geëxperimenteerd met Openbare Commissievergaderingen en werden hoorzittingen ingevoerd
      Populaire Kamervoorzitter, mede door zijn vrij informele manier van voorzitten en zijn gevoel voor humor
      Was voorstander van integrale tv-uitzendingen van Kamerdebatten
      Werd in 1971 herkozen als Kamervoorzitter, hoewel de P.v.d.A. de grootste fractie had

      adressen
      Helmond, Warandelaan 11a, omstreeks 1955 en 1972
      Helmond, Schubertlaan 2, omstreeks 1991

      onderscheidingen
      Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau, 6 januari 1964; ter gelegenheid van 400 jaar Staten-Generaal
      Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 7 december 1972
      Erekruis Huisorde van Oranje
      herinneringspenning Stichting 1940-1945
      ereburger van Helmond

      meer informatie
      Wie is dat? 1956
      Wie is Wie in de Tweede Kamer? 1970


Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources